در سال های اخیر اقدامات بزرگی برای توسعه ارتباطات در کشور صورت گرفته است

برای ارایه خدمات مطلوب به هموطنان عزیز در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال های اخیر اقدامات بزرگی در توسعه زیرساخت های ارتباطی صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت دکتر عباسی شاهکوه مدیرعامل این شرکت در «نهمین دوره جایزه ملی بهره وری 1404» که با حضور جمع زيادي از مسئولان و مديران سازمان هاي دولتي و بنگاه هاي اقتصادي برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: کارهای زیادی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است بطوری که در ابتدای دولت یازدهم تنها نسل 3 تلفن همراه را با حدود 500 هزارکاربر داشتیم و خوشبختانه امروز تمام شهرهای ما تحت پوشش نسل 4 قرار گرفته اند و تقریباً همه مردم و بخش عمده ای از روستاها هم به ارتباطات نسل 4 دسترسی دارند و رشدی که ما در این بخش داشتیم در دنیا جز سریعترین رشد هاست.

وی با اشاره به ضرورت بکارگیری مقوله بهره وری در ارائه خدمات خاطرنشان کرد: نگاه سنتی به بهره وری که قبلاً نسبت ستانده به نهاده بود امروز تغییر یافته و بحث های جدیدی تحت عنوان ایده های نو، خلق محصولات جدید، تنوع مشتریان، هوشمندسازی سازمان، انعطاف پذیری و آگاهی نسبت به تغییرات محیطی مطرح شده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به ضرورت استفاده از شاخص های بهره وری در حوزه ارتباطات اشاره کرد و یادآور شد: ما در این بخش وظیفه ی سنگینی را بر عهده داریم و معتقدیم ارتباطات ، پیشران توسعه سایر بخش هاست و با تحول و رشد این حوزه سایر امور نیز به تبع آن رشد خواهند کرد.

در ادامه دکتر عباسی شاهکوه با تصریح مولفه های بهره وری در توانمندسازی نیروی انسانی در شرکت ارتباطات زیرساخت خاطر نشان کرد: علیرغم کاهش نیروی انسانی، شاهد رشد قابل توجهی در خدمات این شرکت از جمله افزایش سه یا چهار برابری ظرفیت شبکه انتقال، سه برابر شدن ظرفیت شبکه IP داخل کشور، توسعه مسیر های فیبرنوری و کاهش اختلال و قطعی های اینترنت هستیم.

وی اصلاح ساختار سازمانی شرکت براساس تکلیف برنامه ششم توسعه مبنی بر کاهش 15 درصدی پست های سازمانی و طراحی ساختار معاونت فناوری اطلاعات را از دیگر راهبردهای بهره وری دانست که موجب شده است جزء شرکت های پیشرو در بخش ICT  باشیم.

دکتر عباسی با اشاره به آزادسازی برخی از فعالیت های این شرکت از جمله ترافیک بین الملل گفت: ما تلاش می کنیم بخشی از فعالیت هایمان را آزادسازی نموده و تا جایی که امکان پذیر است خدمات قابل واگذاری را برون سپاری کنیم.

وی اضافه کرد: سیاست این شرکت مبتنی بر خرده فروشی نیست و هیچ برنامه ای برای فروش خدمات به صورت خرد به مشتریان ندارد.

شرکت ارتباطات زیرساخت در «نهمین دوره جایزه ملی بهره وری 1404» موفق به دريافت لوح تقدیر سازمان بهره ور به عنوان بالاترین سط جایزه شد و مهندس علیرضا اسماعیلی مدیرکل معماری سازمانی و مدیریت سامانه های اطلاعاتی به نمایندگی از این شرکت لوح سپاس و تندیس را دريافت كرد.

×