نشست مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با نمایندگان اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات ارتباطی (FCP ) برگزار شد

شرکت ارتباطات زیرساخت نقطه اشتراک و اتصال اپراتورها است بنابراین وجود این شرکت فرصتی است که هزینه های زیرساختی اپراتورها به شدت تقلیل یابد .

دکتر عباسی شاهکوه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام این مطلب در نشست هم اندیشی و هم افزائی با نمایندگان اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات ارتباطی (FCP ) برگزار شد ، اظهار داشت: شرکت ارتباطات زیرساخت شرکتی حاکمیتی و دولتی است و به رغم کاهش چندین مرحله ای تعرفه خدمات، باید درآمد و هزینه های آن نیز با هم تناسب داشته باشد .

F2

دکتر عباسی با توجه به اقدامات موثری که در حیطه فعالیت های شرکت ارتباطات زیرساخت انجام شده است   افزود  : رویکرد این شرکت مبتنی بر خرده فروشی نیست و هیچ برنامه ای برای فروش خدمات به صورت خرد به مشتریان ندارد .

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به افزایش حدود 3 برابری ظرفیت شبکه IP  گفت : نقاط حضور شبکه IP  کشور  از 90 به 105 افزایش داشته است  و هم چنین در حدود 250 نقطه از کشور نیز شبکه انتقال وجود دارد و فیبر شبکه زیرساخت هم بیش از 350 شهر و تعداد زیادی روستا را تحت پوشش قرار داده است .

دکتر عباسی شاهکوه هم چنین خاطر نشان ساخت : شبکه ارتباطی کشور در 5 سال اخیر توسعه خوبی پیدا کرده و خوشبختانه پایداری مطلوبی دارد به نحوی که هموطنان هر  زمان و مکانی می توانند دسترسی ارتباطی مناسبی داشته باشند.

وی با اشاره به آزادسازی و رفع انحصار از مكالمه بین الملل گفت : سیاست های خوبی برای آزاد سازی ترافیک بین الملل اتخاذ شده که به زودی پس از تصویب کمیسیون تنظیم مقررات اقدامات اجرائی آن انجام خواهد شد .

در این نشست مدیران اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات ارتباطی (FCP ) حاضر در جلسه ضمن تبیین دیدگاهها؛ مشکلات خود را مطرح  و پاسخ های خود را از دکتر عباسی شاهکوه مدیر عامل شرکت و معاونین مربوطه دریافت کردند .

مازیارکشاورز عضو هیات مدیره به همراه معاونين مدير عامل شرکت ارتباطات زیرساخت ، مجیدصدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ، حمید فرهنگ مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار  و مدیران و نمایندگان شرکت های پارس آنلاین ، آسیاتک ، صبا نت ، فناپ تلکام ، ایرانسل ، های وب ، شاتل ومبین نت  از جمله حاضرين در اين نشست بودند .

بر اساس این گزارش ، در ادامه این جلسه که به منظور شنیدن  مسائل و نقطه نظرات اپراتورها و خدمات دهندگان ارتباطی تشکیل شده بود نمایندگان اپراتورهای حاضر در جلسه به بیان دغدغه های خود پرداختند .

در پایان اپراتورها در مورد مسائلی همچون واگذاری مکالمات بین الملل ، سرویس هم مکانی ، فضاهای  ایستگاه های زیرساخت ، فیبر تاریک ، شبکه سوئیچ زیرساخت و سرویس NIN توضیحاتی ارائه دادند و نهایتا تاکید کردند که کیفیت شبکه و نحوه تعامل با مشتریان در شرکت ارتباطات زیرساخت بسیار بهتر شده است.  .

 

×