حضور شرکت ارتباطات زیرساخت درنمایشگاه بین المللی باکوتل 2018

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی باکوتل 2018 جمهوری آذربایجان با حضور 200 شرکت فعال در حوزه ارتباطات از 20 کشور جهان از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت با حضور وزاری ارتباطات کشورهای ایران , آذربایجان , روسیه , ترکیه , بلاروس و لیتوانی, بیست وهفتم دسامبر ( چهاردهم آذر ماه )  در باکو گشایش و شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت, تعدادی از شرکت های دولتی و خصوصی از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت از ج.ا.ا  ؛ در راستای تلاش برای ایفای نقش پررنگ منطقه ای و بین المللی و تشریح فعالیتها و نوآوری های ارتباطی و مخابراتی ایران در منطقه آُسیای میانه و قفقاز در این رویداد برجسته بین المللی حضور پیدا کرده اند .

مهندس فتاحی معاون وزیر و رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به اتفاق مهندس رادکانی معاون مدیرعامل نیز در معیت مهندس جهرمی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در این نمایشگاه حضور داشتند .

مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از این نمایشگاه با اشاره به تغییر ماهیت اقتصاد جهانی و افزایش نقش استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین در اقتصاد دیجیتال گفت :  دولت ها باید با درک این تحول ، اقدامات موثری را در جهت حمایت از استارتاپ ها برای یافتن بازار های بین المللی انجام دهند.

بر اساس این گزارش حضور چشمگیر و فعال شرکت های ایرانی در این رویدادهای منطقه ای و بین المللی مشابه می تواند منجر به معرفی پتانسیل های ارتباطی ایران به کشورهای منطقه و شرکتهای فعال در سراسر دنیا شود .

رادکانی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ,  در نخستین روز نمایشگاه , توروس مدیرعامل شرکت ترک تلکام و هیات همراه  با مهندس رادکانی معاون فنی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص گسترش همکاری های مشترک ترانزیت ارتباطات بین الملل دیدار وگفتگو کردند که حاصل این دیدار منجربه تصمیمی برای برگزاری نشست مشترک در دسامبر یا ژانویه در تهران پیرامون گسترش همکاری ها شد.

همچنین پیرو توافقات قبلی؛ مهندس رادکانی و مدیر فنی شرکت آذرکانکت که از شرکت های زیرمجموعه هولدینگ آذرتلکام می باشد , نشست  مشترکی در خصوص اینترکانکشن در مرز آستارا و پیله سوار برگزار کردند .

مدیران فنی شرکت دلتا تلکام نیز در خصوص نوآوری های حوزه ict با مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت دیدار و در خصوص گسترش همکاری هاگفتگو به عمل آوردند .   

بر اساس این گزارش؛ حضور شرکت ارتباطات زیرساخت در این نمایشگاه با هدف توسعه همکاری های دو جانبه و چندجانبه میان شرکتهای منطقه ای صورت گرفته و به نظر می رسد جامعه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران رهاورد خوبی از چنین فعالیتی کسب نماید. 

در این دوره از نمایشگاه , چهارده شرکت مخابراتی از ایران حضور داشتندکه نسبت به دوره قبل( با حضور پنج شرکت) ؛ میزان حضور شرکت های ایرانی رشد قابل توجه داشته است .

×