در آستانه سالگشت رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی: تجدید میثاق خانواده ارتباطات کشور با آرمان های امام راحل/ وزیر ارتباطات: پیمان امام و ملت را به جد، پیگیری می کنیم / نوه امام : تسلیم و سازش با امام بیگانه بود

خانواده ارتباطات کشور با حضور در حسینیه جماران با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

به گزارش مرکز روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت، در آستانه سالگشت  ارتحال امام خمینی ، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، خانواده بزرگ ارتباطات کشور، ظهر امروز 12 خردادماه، در حسینیه جماران گرد هم آمدند تا باردیگر با آرمان های امام خمینی ( ره) تجدید بیعت کنند.

 دراین دیدار که با استقبال عاشقان امام خمینی در فضایی معنوی برگزارشد؛ ابتدا  مسوولان و همکاران از شرکت ارتباطات زیرساخت و همچنین سایر سازمانها و شرکتهای وابسته به وزارت ارتباطات، نماز ظهر و عصر را به امامت حجت الاسلام سید حسن خمینی اقامه کردند و پس از آن محمد جواد  آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و حجت الاسلام سید حسن خمینی  با سخنانی  به بیان ویژگی های اخلاقی امام خمینی پرداختند.

 در این مراسم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با گرامی داشت یاد و خاطره حجت الاسلام سید احمد خمینی، تابلوی منقش به تصویر ایشان را به  حجت الاسلام سید حسن خمینی اهدا کرد.

111

وزیر ارتباطات: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی زنجیره ای از تعهدات امام و ملت بود

 در ادامه، مهندس محمد جواد آذری جهرمی  به تشریح دو مدل عهد و پیمان امام راحل در زندگی پر ثمر خود پرداخت و گفت: پیمان اول ، میثاق امام با خدای خود بود که بر مبنای آن شخصیت امام شکل گرفت و توانست با پایه گذاری انقلاب اسلامی بدون توجه به تهدیدهای بیرونی،  دنیا را متحول کند و معادلات سیاسی  جدیدی را در سطح منطقه و جهان فراهم آورد.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عهد دیگر امام راحل، با مردم بود و زنجیره ای از تعهدات امام و ملت در چهار کلمه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی خلاصه می شد و در حالت تعادل این کلمات، ساختار و شاکله ارتباط امام خمینی و مردم را شکل می داد.

آذری جهرمی با اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر پیمان امام و ملت  ابراز امیدواری کرد : انشالله بتوانیم پیمان امام و ملت رابه صورت جدی تر پیگیری کنیم و وارثان خوبی برای ایشان باشیم.

112

 حجت الاسلام سید حسن خمینی: امام اهل تسلیم در برابر زیاده خواهی ها نبود/ تاکید بر جوانگرایی عمیق امام خمینی

  در این نشست صمیمی نوه امام راحل با تاکید براینکه جوان گرایی بسیار عمیق و باور نیروهای جوان، یکی از ویژگی های امام راحل بود افزود:  اگر جوان را باور کنید او نیز  خود را باور می کند.  

حجت الاسلام سید حسن خمینی با اشاره به تکیه امام خمینی، به منبع لایزال الهی در شرایط دشوار، ادامه داد:  امام اهل عقب نشینی، تسلیم و سازش  در برابر زیاده خواهی ها نبود؛ زیرا تکیه به کوه اعتمادملی داشت. 

به گفته نوه امام خمینی، امام دائما بر این نکته تکیه می کرد که این انقلاب مال مردم است و باید به فهم مردم اتکا کرد.

وی با بیان اینکه  تاکنون از هر گردنه ای عبور کرده ایم، با اتکاء به مردم بوده است خاطر نشان کرد: باور کردن مردم و  اعتماد به آنها و همچنین اعتماد مردم به مسئولین از اجزای مهم اندیشه سیاسی امام خمینی است. 

حجت الاسلام سید حسن خمینی در تبیین همراهی مردم با آنچه ناهنجاری می پنداریم، اظهار کرد: شرط همراهی مردم آن است که آنها یک ناهنجاری را مانند شما، ناهنجاری بدانند، بنابراین برای مقابله با جرم، باید آن را به عنوان ناهنجاری معرفی کرد؛ آنگاه جامعه خود آن را می پذیرد.

وی درپایان تصریح کرد: بدون همراهی اکثریت مردم هر راهی هزینه های بسیار سنگینی دارد و به نتیجه نمی رسد.

    

×