ساختار سازماني جديد شركت ارتباطات زيرساخت به سازمان اداري و استخدامي كشور ارايه شد

 

ساختار جديد شركت ارتباطات زيرساخت  پس از تاييد در مجمع  عمومي صاحبان سهام اين شركت ،از سوي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به سازمان اداري و استخدامي كشور ارايه شد.

به گزارش دفتر روابط عمومي و امور بين الملل شركت ارتباطات زيرساخت دكتر ستار هاشمي مدير كل دفتر نوسازي و تحول اداري با اعلام اين مطلب افزود:  اين ساختار با توجه به اسناد بالا دستي مانند
سياست هاي كلي نظام اداري ابلاغي مقام معظم رهبري ، برنامه اصلاح نظام اداري ، الزامات قانون مديريت خدمات كشوري و ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه ، مبني بر كاهش حجم و اندازه ساختار اداري در شهريورماه سال جاري تدوين و پيشنهاد شد .

دكتر هاشمي با اشاره به لحاظ نمودن تغييرات فناوري در اين ساختار افزود : باز مهندسي الگوي كسب و كار، استفاده از تجربيات موفق و مطالعات تطبيقي كشورهاي پيشرو در حوزه مخابرات، بحث هوشمند سازي و استقرار بخش فناوري اطلاعات به عنوان ركن اصلي و تخصصي شركتهاي حوزه مخابرات و اصلاح هرم نيروي انساني شركت و ايجاد انسجام و هماهنگي هرچه بيشتر در شبكه ارتباطي كشور براي تدوين اين ساختار مورد توجه قرار گرفته است.

وي تصريح كرد: از آنجا كه بايستي ساختار سازماني شركت ها مبتني بر سرويس ، خدمت و فرايند محور طراحي شوند، با پياده سازي ساختار جديد تعارضات به حداقل مي رسد تا پاسخي متناسب به درخواست ارايه سرويس فراهم شود.  

وي تصريح كرد: براي طراحي ساختار جديد جهت گيري و ماموريت، وظايف و راهبردهاي شركت ارتباطات زيرساخت احصا و مدل هاي مرجع ، تجارب موفق و ويژگي ها و قابليت هاي حوزه ارتباطات استخراج شد تا  امكان پياده سازي  فناوري هاي نوين به عنوان توانمند ساز در تار و پود سازمان فراهم شود.

دكتر هاشمي گفت: ما سازمان را به عنوان يك موجود زنده و پويا در نظر مي گيريم كه در طي زمان نياز به رشد و تغيير دارد  از همين رو  ساختار سازماني نيز با توجه به تغيير فناوري و بازمهندسي الگوهاي جديد كسب و كار نياز به تغيير دارد تا چابك تر شده و پاسخگوي نياز هاي نوظهور باشد.

مدير كل دفتر نوسازي و تحول اداري شركت ارتباطات زيرساخت در پايان افزود:  در اين مرحله تصويب  ساختار كلان كه شامل سطوح واحدهاي سازماني تا سطح دفتر و اداره كل  مي شود در دستور كار ما قرار گرفت و پس از اين مرحله ،وارد مرحله ساختار تفصيلي خواهيم شد .

×