شرکت ارتباطات زیر ساخت تعرفه پهنای باند ارتباطات داخلی را ۲۰ درصد کاهش داد

شرکت ارتباطات زیرساخت بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تعرفه پهنای باند داخل کشور را 20 درصد کاهش داد .

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل,  محمدجواد آذری جهرمی معاون وزیر , رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این باره گفت :  این کاهش تعرفه با هدف افزایش ترافیک داخلی و تولید محتوای بومی در شبکه ملی اطلاعات انجام شده است و مربوط به پهنای باندی می شود که به اپراتورها وFCP   ها فروخته می شود .   

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات وارتباطات رادیوئی ، پیرو پیشنهاد شرکت ارتباطات زیرساخت و توافق با شرکت مخابرات ایران کاهش 20 درصدی تعرفه پهنای باند انتقال داخلی نهایی شد گفت: این مصوبه از اول فروردین ماه سال 96 قابل اجرا است .

مهندس جهرمی تاکید کرد : با افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات و با هدف توسعه محتوای داخل بر بستر شبکه ملی اطلاعات ، پیشنهاد کاهش تعرفه پهنای باند انتقال داخلی از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت و با توافق انجام شده با شرکت مخابرات ایران به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه شد  و بعد از جلسات متعدد، کمیسیون تنظیم مقررات روز گذشته با کاهش این تعرفه موافقت کرد و به این ترتیب هزینه تمام شده محتوای داخلی در کشور برای سرویس دهندگان این خدمات تا ۲۰ درصد ارزان می شود .

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه بر مبنای این مصوبه,هزینه تمام شده خرید پهنای باند برای اپراتورهای اینترنتی و موبایل که ترافیک داخلی را ارائه می دهند کاهش پیدا می کند ، از برنامه ریزی برای تداوم کاهش نرخ پهنای باند و توسعه محتوای بومی خبر داد .

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز امیدواری کرد که باید سرویس های داخلی ارتباطات به سمتی بروند که اپراتورها دیگر از میزان ترافیک هزینه ای از مشترک دریافت نکنند و تنها هزینه های مشترک در قبال سرویس و حق اشتراک آن باشد .

×