صفحه اصلیجزییات خبر

اتصال جزایر سه‌گانه به سرزمین اصلی جایگاه کشور را در عرصه بین‌الملل تقویت می‌کند/نیازمندی بیگانگان به ایران دور از دسترس نیست

اتصال جزایر سه‌گانه به سرزمین اصلی جایگاه کشور را در عرصه بین‌الملل تقویت می‌کند/نیازمندی بیگانگان به ایران دور از دسترس نیست
نمایندگان مجلس ضمن ارزشمند خواندن اتصال جزایر سه‌گانه خلیج فارس از طریق فیبر نوری به سرزمین اصلی، ابراز امیدواری کردند در آینده‌ای نزدیک این اقدامات جوانان متخصص کشور باعث ارتقاء و استحکام جایگاه کشور در منطقه و دنیا شود.

روز گذشته وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در یکی از پیام‌رسان های بومی نوشت: یکی از اقدامات ۲۰ ماه گذشته، اتصال جزایر همیشه ایرانی خلیج فارس از طریق فیبر نوری به سرزمین اصلی است تا هموطنان عزیز در این جزایر از ارتباطات پایدار و با کیفیت برخوردار شوند که برای این کار بیش از ۱۵۰ کیلومتر فیبرکشی عمدتاً دریایی و با استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان داخلی انجام شده است.
طرح عملیاتی اتصال فیبر نوری جزایر ابوموسی تنب کوچک و تنب بزرگ به بندر لنگه به طول ۱۲۰ کیلومتر انجام واتصال فیبر دریایی جزیره کیش وهندورابی به طول ۳۰ کیلومتر با تلاش متخصصان و تحت حمایت ونظارت شرکت ارتباطات زیر ساخت در روز جهانی ارتباطات به بهره برداری رسید.
در همین راستا لطف‌الله سیاهکلی عضو کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو گفت : ارتباطات در دنیای امروز نقش بسیار کلیدی دارد. ما از عصر اطلاعات عبور کردیم و وارد عصر ارتباطات شدیم و در حال حاضر در حال عبور از عصر ارتباطات به عصر تبادلات هستیم. در عصر تبادلات، ارتباطات فیبری و تبادلات بین‌المللی می‌تواند جایگاه کشور را در عرصه بین‌الملل تقویت بکند. اتصال جزایر سه گانه از طریق فیبر دریایی به سرزمین اصلی، کار بسیار مهم و ارزشمندی است. ایران می تواند به دلیل شرایط جغرافیایی و ژئوپلیتیک در جایگاه مهمی در دنیا و منطقه قرار بگیرد.

اسماعیل حسین زهی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به لزوم حفظ تمامیت ارضی کشور گفت : اتصال جزایر سه گانه به سرزمین اصلی از نیازمندی‌های مهم ارتباطی کشور بود که به خوبی انجام شد. در سایر استان‌ها و شهرهای مرزی کشور نیازمند حضور جدی‌تر و پوشش بهتر شبکه هستیم.
حسینی کیا دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن نیز با اشاره به ظرفیت‌های مغفول مانده کشور گفت : از آنجایی که در بسیاری از موارد از جمله تولید و اجرای کابل فیبر دریایی مورد تحریم هستیم، اگر خودمان اقدام به جبران نکنیم، دچار مشکل می شویم. این توانمندی هایی که با تلاش و همت نخبگان جوان در حال تولید است، هم کشور را از بیگانه بی نیاز می کند و هم ظرفیتی را به وجود می آورد که در آینده دنیا به ما نیازمند شود. این موضوع خیلی دور از دسترس نیست. اتصال جزایر سه گانه به سرزمین اصلی، کار ارزشمندی است و فتح بابی است برای سایر مجموعه‌ها تا در راستای خودکفایی و خدمت به کشور گام بردارند.
لازم به ذکر است از دستاوردهای این طرح عملیاتی می توان به افزایش بیش از ۱۰ برابری سرعت وظرفیت و اجرای آن با هزینه کم نسبت به مشابه خارجی، رونق وشکوفایی جهت سرمایه گذاری، اتصال امن و پایدار و عبور از ارتباط رادیویی پر اختلال در شرایط بد جوی و رطوبت جزایر سه گانه اشاره کرد.

 

منبع:خبرگزاری دانشجو

۲۴ خرداد ۱۴۰۲
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۹ نفر
۵۸,۳۷۴ نفر
۲۴۸ نفر
۴۵۱ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.206.12.157
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض