صفحه اصلیجزییات خبر
وزیر ارتباطات خبرداد؛

اجرای بیش از ۱۵۰کیلومتر فیبرکشی دریایی اتصال جزایر خلیج فارس

اجرای بیش از ۱۵۰کیلومتر فیبرکشی دریایی اتصال جزایر خلیج فارس
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بیش از ۱۵۰ کیلومتر فیبرکشی دریایی برای اتصال جزایر همیشه ایرانی خلیج فارس انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از پیامرسان های بومی گفت: یکی از اقدامات ۲۰ ماه گذشته، اتصال جزایر همیشه ایرانی خلیج فارس از طریق فیبر نوری به سرزمین اصلی است تا هموطنان عزیز در این جزایر از ارتباطات پایدار و با کیفیت برخوردار شوند که برای این کار بیش از ۱۵۰ کیلومتر فیبرکشی عمدتاً دریایی و با استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان داخلی انجام شده است.
گفتنی است، طرح عملیاتی اتصال فیبر نوری جزایر ابوموسی تنب کوچک و تنب بزرگ به بندر لنگه به طول ۱۲۰ کیلومتر انجام و اتصال فیبر دریایی جزیره کیش و هندورابی به طول ۳۰ کیلومتر با تلاش متخصصان و تحت حمایت و نظارت شرکت ارتباطات زیر ساخت در روز جهانی ارتباطات به بهره برداری رسید.

همچنین از دستاوردهای این طرح عملیاتی می توان به افزایش بیش از ۱۰ برابری سرعت و ظرفیت و اجرای آن با هزینه کم نسبت به مشابه خارجی، رونق و شکوفایی جهت سرمایه گذاری، اتصال امن و پایدار و عبور از ارتباط رادیویی پر اختلال در شرایط بد جوی و رطوبت جزایر سه گانه اشاره کرد.

منبع: مهر


۲۳ خرداد ۱۴۰۲
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۵ نفر
۱,۰۹۲,۰۰۲ نفر
۴۱ نفر
۲۶۰ نفر
۱ بهمن ۱۴۰۲
۳۱,۵۷۲ نفر
3.238.71.155
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض