صفحه اصلیجزییات خبر
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت:

بزرگترین قرارداد وزارت ارتباطات در حوزه شبکه انتقال با یک شرکت ایرانی / ظرفیت شبکه انتقال کشور ۷،۶ ترابیت افزایش یافت

بزرگترین قرارداد وزارت ارتباطات در حوزه شبکه انتقال با یک شرکت ایرانی / ظرفیت شبکه انتقال کشور ۷،۶ ترابیت افزایش یافت
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از تحقق 40 درصدی افزایش 20 ترابیت بر ثانیه ظرفیت شبکه انتقال کشور بر اساس توان داخلی خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جعفرپور، معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت؛ با اشاره به برگزاری مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم‌زمان با روز ارتباطات و با حضور رئیس‌جمهوری گفت: یکی از پروژه‌هایی که در این مراسم افتتاح شد توسعه و ارتقاء پایداری شبکه انتقال بود.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت شبکه انتقال در ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، ۳۵،۸ ترابیت بر ثانیه بوده که تمام تجهیزات آن خارجی بود، افزود: در دولت سیزدهم، وزارت ارتباطات برنامه‌ریزی کرد که تا پایان سال ۱۴۰۲ یعنی ظرف مدت ۳۶ ماه ظرفیت انتقال کشور رو دو برابر کند که ۷۰ درصد از این افزایش با استفاده از تجهیزات بومی باشد. بنابراین برای نخستین بار قراردادی به ارزش ۷۰۰۰ میلیارد ریال که بزرگ‌ترین قرارداد بومی‌سازی شرکت زیرساخت و وزارتخانه محسوب می شد، منعقد و قرار شد با استفاده از تجهیزات بومی ۲۰ ترابیت ‌بر ثانیه به ظرفیت شبکه انتقال کشور اضافه شود.
جعفرپور با بیان اینکه خرسندیم که اعلام کنیم حدود ۴۰ درصد از این بومی‌سازی محقق شده است، تصریح کرد: به عبارتی ظرفیت شبکه انتقال کشور ۷،۶ ترابیت بر ثانیه افزایش یافت که در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی وزارت ارتباطات توسط ریاست محترم جمهوری افتتاح شد و در مدار قرارگرفت و هم اکنون به‌صورت عملیاتی در حال استفاده است.
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: جالب است که بدانید هم‌زمان با انعقاد قرارداد با شرکت داخلی، نمایندگان شرکت‌های رقیب خارجی پیگیر جذب این پروژه‌ها بوده و توان داخلی ایران را انکار می‌کردند، بااین‌حال ما بی‌توجه به این پیغام‌ها و اعتماد به توان نخبگان جوان ایرانی قرارداد را منعقد کردیم و خوشبختانه شرکت‌های داخلی نیز در این حوزه سربلند شدند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: با حمایت صورت گرفته از شرکت داخلی تولیدکننده تجهیزات شبکه انتقال و با تکیه‌بر تجربه موفق پشت سر گذاشته در داخل کشور، تعدادی از آن‌ها به صادرکننده تجهیزات شبکه تبدیل‌شده‌اند.
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۴ نفر
۶۰,۴۹۸ نفر
۳۴ نفر
۵۰۴ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
3.233.221.90
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض