صفحه اصلیجزییات خبر
شعار ITU به مناسبت روز جهانی ارتباطات:

توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه یافته از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات

توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه یافته از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات
به مناسبت روز جهانی ارتباطات، پیامی از طریق اتحادیه ارتباطات مخابراتی ITU صادر شد که در آن «توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه یافته از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات»، به عنوان شعار سال 2023 مطرح شده است.

 

 شعار  امسال روز جهانی ارتباطات برروی (توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه یافته از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات) برجسته شده است ، ITU در 17 می سال 2023 از بخشهای دولتی و خصوصی خواستار تعهد برای اتصال جهانی و تحول دیجیتال در کشورهای مذکور از طریق ائتلاف دیجیتال شده است.

 

سازمان ملل متحد در پنجمین اجلاس کشورهای کمتر توسعه یافته، برنامه ای جهت ایجاد زمینه ای در راستای توسعه پایدار برای همگان تا سال 2030 را در دست اقدام دارد و لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در کشورهای نوپا و سرزنده می تواند باعث تداوم رشد نسل های آتی باشد.

 

بنظر می رسد که سال 2023 ، سال پیشرفت برای تحول دیجیتال در کشورهای کمتر توسعه یافته است زیرا حدود 3/1 از جمعیت 7.2 میلیاردی ساکن در کشورهای کمتر توسعه یافته جهان هنوز به اینترنت دسترسی ندارند.

 

اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) یک سازمان بین‌المللی وابسته به سازمان ملل متحد است. این اتحادیه دومین اتحادیه قدیمی پس از کمیسیون راین است. این اتحادیه وظیفه قانون‌گذاری و مدیریت فضای فرکانسی، تدوین استانداردهای تبادل داده و اطلاعات و همچنین کمک به رشد و توسعه ارتباطات در سراسر جهان را بر عهده دارد. مقر این سازمان در ژنو سوئیس است.

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۳ نفر
۵۸,۳۸۲ نفر
۲۵۶ نفر
۴۵۱ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.206.12.157
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض