صفحه اصلیجزییات خبر

مهندس انصاری: قطب مراکز داده یک پروژه ملی است

مهندس انصاری: قطب مراکز داده یک پروژه ملی است
قطب مراکز داده یک پروژه ملی است و لازم است تمامی دستگاه های اجرایی در این خصوص همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ، مهندس انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در همایش مرکز قطب داده حضور یافته بود با اعلام این مطلب افزود: در سند معماری شبکه ملی اطلاعات، تکلیف ایجاد مرکز قطب داده به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول شده که متولی اصلی آن شرکت ارتباطات زیرساخت است .
وی افزود: با تلاش و همکاری این شرکت و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات سند الزامات طراحی و اجرای قطب مراکز داده در ارتباط با انتخاب مکان،تامین زیرساخت ها و منابعی که راه اندازی قطب در اندازه جهانی نیاز دارد، تهیه و آماده سازی شده است.
مهندس انصاری اضافه کرد: برای توسعه زیرساخت های ابری نیازمند مجموعه های بزرگ تحت عنوان قطب مراکز داده هستیم که با ایجاد این مراکز ضمن تامین نیازهای داخلی در صدد هستیم که در بازارهای منطقه ای و بین المللی حضور فعال داشته باشیم.
مهندس انصاری خاطر نشان کرد: توسعه خدمات ابری ،توزیع محتوا ،کسب و کارهای دیجیتال و خدمات پایه ،توسعه تجارت الکترونیکی و گسترش کسب و کارهای به خارج از حوزه و تسهیل در ارائه مجوزهای قانونی و ارائه بستر ارتباطی امن پایدار و ارائه مشوق های تجاری از جمله تسهیلات و مزایای در نظرگرفته شده برای فعالیت بخش خصوصی در این حوزه پیش بینی شده است.
۲۱ آذر ۱۴۰۱
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۲۹ نفر
۵۶,۴۴۱ نفر
۱۹۵ نفر
۴۴۷ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
44.197.101.251
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض