صفحه اصلیجزییات خبر
رئیس جمهور :

تمام اقدامات دولت باید دارای پیوست رسانه ای باشد

تمام اقدامات دولت باید دارای پیوست رسانه ای باشد
آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور که صبح امروز در همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع رسانی هنرمندانه در سالن اجلاس سران سخن می‌گفت، با اعلام این مطلب اظهار داشت: هنر در روایت‌گری است. اولین، جامع‌ترین، گویاترین و قانع‌کننده‌ترین روایت باید از سوی فعالان روابط‌عمومی صورت بگیرد، در غیر این صورت کار، سخت و پر زحمت خواهد بود.

رئیس‌جمهور گفت: برخی افراد سعی دارند خوب را بد و بد را خوب جلوه دهند. می‌خواهند ادراک را عوض کنند، نقاط ضعف را بزرگ جلوه دهند و نقاط قوت را کوچک‌سازی کنند و آن‌ها را کم نشان دهند. این همان جنگ رسانه‌ای است که امروز با آن مواجه هستیم.

رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت جهاد تبیین گفت: ۴۳ سال جهاد، دفاع، ایستادگی، اقدامات خلاقانه و ابتکاری، پیشرفت‌های بسیار در حوزه علم و فناوری در کشور صورت گرفته است که باید تنویر افکار عمومی می‌شد  ولی در زمان خود انجام نشد و دشمن برخی گره‌های ذهنی را ایجاد کرد. همین گره‌های ذهنی به یک ادراک نادرست تبدیل شد و این ادراک نادرست به تصمیم ناصحیح و اعمال ناشایست منجر شد. افراد مطلع باید این گره‌های ذهنی را باز کنند. وی تصریح کرد: روابط‌عمومی‌ها پل میان مردم و مسئولان هستند این پل دوطرفه است یعنی هم باید سخنان مردم را به مدیران و هم سخنان مدیران را به مردم انتقال دهند. هم سیاست‌های مصوب را برای مردم تبین کنند و هم سؤالات مردم را برای مسئولان بازگو کنند‌.

وی با بیان این‌که در جهاد تبیین باید از دشمن شناخت کامل پیدا کرد، تصریح کرد: همان‌طوری که مقام معظم رهبری هم بارها تأکید کرده‌اند؛ نیاز امروز جامعه و کشور جهاد تبیین است جهادگر باید توانایی و رسالت خود را ببیند و از طرفی با ظرفیت‌های دشمن هم آشنا شود تا اقدامات خود را متناسب با آن تنظیم کند. 

رییس جمهور در پایان گفت: دشمن سعی می‌کند تا نقاط قوت را کوچک نشان دهد و در نقاط ضعف بزرگ‌نمایی کند پس باید متناسب با همین جنگ و نیازهای آن آرایش خودمان را تعریف کنیم. در همایش ملی یک روزه جهاد تبیین و اطلاع رسانی هنرمندانه که با حضور مدیران و مسئولان روابط‌عمومی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی سراسر کشور برگزار شد، محسن خرامید رییس مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات به همراه مدیران کل و رؤسای روابط عمومی  مراکز و سازمان‌های تابعه حضور داشتند.

۲۶ آبان ۱۴۰۱
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۴۳ نفر
۵۸,۳۹۷ نفر
۲۷۱ نفر
۴۵۱ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.206.12.157
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض