صفحه اصلیجزییات خبر
نرگس طاهری:

در سازمانی که کار می کنیم کارشناس باشیم نه کارمند

در سازمانی که کار می کنیم کارشناس باشیم نه کارمند
سمینار راهکارهای ارتقاء توانمندی مدیریتی بانوان با سخنرانی نرگس طاهری، صبح روز سه شنبه 17 آبان، در ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار روابط عمومی و امور بین الملل، دراین مراسم نرگس طاهری، کمک به توانمندسازی بانوان برای رسیدن به جایگاه بهتر برای حضور نسل های بعد را ضروری برشمرد و گفت: اگرچه جنس این کار سخت است؛ اما شدنی است.

 وی به ویژگی هایی چون زندگی اجتماعی تر، انعطاف پذیری، توجه به جزییات، هدفمند بودن و مقاوم بودن بانوان اشاره کرد و افزود: بانوان عاشق تغییرند، بنابراین حیف است از آن­ها در تصمیم سازی استفاده نشود.

طاهری اظهارکرد: اولین قدم در توانمند سازی مدیریتی، خودشناسی است، اینکه بدانیم چه استعدادهایی داریم و در کنار آن، برای رسیدن به اهدافمان چه کاستی هایی وجود دارد تا آن ها را رفع کنیم.

 وی داشتن عزت نفس در بانوان را مورد تاکید قرار داد و گفت: میان اعتماد به نفس و عزت نفس تفاوت هایی وجود دارد، در اعتماد به نفس تاکید بر ارزش های فردی است؛ درحالی که در عزت نفس توجه به ارزشهای فردی در کنار ارزش های تیمی مطرح است. 

معاون سابق مدیرعامل شرکت، بر اهمیت اثرگذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت: برای اینکه بتوانیم در رسیدن به اهداف موثر باشیم، لازم است در کنار توانمندی های فردی، نگرش مثبت اطرافیان را نیز به همراه داشته باشیم و در عین حال انجام کار درست را هدف قرار دهیم.

 طاهری توجه به موضوع همدلی برای رسیدن به اهداف شرکت را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: لازم است در حین انجام کار گروهی، هم احساس شویم؛ خودمان را جای یکدیگر بگذاریم و به این ترتیب مهارتهای کار تیمی را گسترش دهیم.

 وی به عوامل رشد کار تیمی اشاره کرد و گفت: فروتن بودن، هوشمندی، بررسی دلایل شکست و استفاده از تجربیات دیگران، بسیارحایز اهمیت است.

طاهری اظهارکرد: لازم است در مجموعه ای که کار می کنیم کارشناس باشیم نه کارمند. این مفهوم به این معنا نیست که بخواهیم همه روال ها را تغییر دهیم؛ بلکه منظور بررسی کردن کارها و پخته کردن آن است؛ همچنین در کار کارشناسی فرد از نظر تجربی توسعه یافته­تر می شود که در مجموع توسعه فرد به توسعه شرکت می انجامد.

وی با بیان اینکه می شود برای موفقیت های کوچک جشن گرفت و دلایل شکست ها را در کنار هم بررسی کرد افزود: این موضوع باعث شکل گیری گروه های غیر رسمی و رشد هوش هیجانی در افراد می شود.

 معاون بازنشسته شرکت به اهمیت پایدار بودن در انجام کارها اشاره کرد و افزود: پایداری موجب می شود کاری که انجام می دهیم به فرهنگ تبدیل شود و در مجموع، شما چه باشید و چه نباشید، اثر کار باقی می ماند و باعث رشد نسبی انسان ها می شود.

 وی اهمیت نگرش زنان به خودشان و داشتن اهداف کوتاه مدت و چند پله ای را ضروری برشمرد و ادامه داد: این ما هستیم که باید صد درصد به یکدیگر کمک کنیم و با افزایش عزت نفس، نقش یکدیگر را توسعه دهیم.

 طاهری نقش عوامل خانوادگی در توانمند سازی مدیریتی را بسیار ضروری برشمرد و افزود: لازم است برای رسیدن به اهداف سازمان، خانواده را با خود هم راستا کنیم؛ چراکه مسئولیت اول ما خانواده است. ما باید محیط خانواده را، به فرصتی برای رشد شرایط کاریمان تبدیل کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: سازمان ها ناگزیر هستند به توانمندسازی همکاران و بانوان توجه داشته باشند، چراکه دنیا به سمت همکاری پیش می رود و لازم است مدیریت مشورتی در سازمان ها مورد توجه قرارگیرد.

۱۷ آبان ۱۴۰۱
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۹ نفر
۵۷,۵۸۸ نفر
۳۵۰ نفر
۵۲۸ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
3.235.60.197
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض