صفحه اصلیجزییات خبر
هم‌زمان با هفته دولت صورت گرفت؛

دیدار وزیر ارتباطات با خانواده بیسیمچی شهید گردان کمیل

دیدار وزیر ارتباطات با خانواده بیسیمچی شهید گردان کمیل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم‌زمان با هفته دولت به دیدار خانواده شهید سید مرتضی رضاقدیری، بیسیمچی گردان کمیل رفت.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباط به همراه امیر محمدزاده لاجوردی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و حمید تفرشی مشاور وزیر در امور ایثارگران هم‌زمان با هفته دولت به دیدار خانواده شهید سیدمرتضی رضاقدیری از شهدای خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در ایام جنگ تحمیلی به‌عنوان بیسیمچی گردان کمیل در جبهه حضور داشت رفتند.
وزیر ارتباطات در این دیدار که همسر و دو فرزند شهید نیز حضور داشتند تأکید کرد که در ایام هفته دولت وظیفه خودمان دانستیم که به نمایندگی از همه خانواده شهدای بزرگوار خدمت شما برسیم و اعلام کنیم که با تلاش و خدمت شبانه‌روزی سعی می‌کنیم که راه شهدا را ادامه دهیم.
در ادامه همسر شهید به بیان خاطراتی از زندگی شهید پرداخت و خطاب به وزیر ارتباطات تأکید کرد: سلام ما را به آقای رئیسی برسانید و به ایشان بفرمایید که برای رفع مشکلات کشور و رفع موانع هیچ دغدغه‌ای از بابت سنگ‌اندازی‌های دشمنان نداشته باشند چرا که این انقلاب را شهدا با اهدای خون خود بیمه کرده‌اند.
شهید سید مرتضی رضا قدیری، نوزدهم مرداد 1334، در تهران چشم به جهان گشود. تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند. او کارمند مخابرات بود. سال 1358 ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک پسر و یک دختر بود. شهید رضا قدیری به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. او بیسیمچی گردان کمیل از گردان‌های لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) به فرماندهی شهید محمدابراهیم همت بود. 27 ساله بود که در بهمن 1361، در فکه طی عملیات والفجر مقدماتی در محاصره کانال کمیل به شهادت رسید.
اما پیکر مطهر او همچون سایر شهدای این کانال در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالاثر قرار گرفت تا اینکه بعد از گذشت 39 سال از شهادتش، طی عملیات تفحص پیداشده و به زادگاهش بازگشت. هویت او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. یادبود این شهید در قطعه 28 گلزار شهدا قرار دارد.
آخرین لحظات مقاومت رزمندگان کانال کمیل که توسط این بیسیمچی شهید مخابره شد هنوز در ذهن‌ها باقی است: «احمد رفت، حسین هم رفت، باتری بی‌سیم دارد، تمام می‌شود. عراقی‌ها عنقریب می‌آیند تا تیر خلاصی به بچه‌ها بزنند. حاجی، سلام ما را به امام برسان و از قول ما به امام بگو همان‌طور که فرموده بودید، حسین وار مقاومت کردیم؛ ماندیم و تا آخر جنگیدیم».

 

منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۶ شهریور ۱۴۰۱
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۶ نفر
۵۸,۳۹۴ نفر
۲۶۸ نفر
۴۵۱ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.206.12.157
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض