صفحه اصلیجزییات خبر

مدیر زیرساخت استان هرمزگان با مشاور وزیر ارتباطات دیدار کرد

مدیر زیرساخت استان هرمزگان با مشاور وزیر ارتباطات دیدار کرد
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پارک فناوری، با مدیر زیرساخت استان هرمزگان دیدار کرد و از راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در پارک علم و فناوری استان هرمزگان خبر داد.
   

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل؛ در جریان سفر محمد جعفر صدیق دامغانی ‌زاده مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات به استان هرمزگان، جلسه مشترکی با حضور مهدی عسکری زاده مدیریت ارتباطات زیرساخت استان هرمزگان برگزارشد.

در این نشست، محمد جعفر صدیق مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات با توجه فرمایشات مقام معظم رهبری که سال 1401را سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین نامگذاری کردند، از راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در پارک علم و فناوری استان هرمزگان خبر داد .

صدیق دامغانی‌ زاده مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، با بیان این که پارک‌ها نسل جدیدی از سازمان‌های پژوهشی هستند که رسالت آن‌ها توسعه اقتصادی و تعمیق تکنولوژی با هدف افزایش توان رقابت‌پذیری است، افزود: پارک فاوا در حوزه تخصصی مربوط به وزارت ارتباطات اعم از نرم افزار و سخت افزارهای ارتباطی، لجستیک هوشمند و هوا فضا فعالیت می کند و هدف از عزم وزارت متبوع برای ایجاد پارک فاوا در هرمزگان کمک به توسعه اقتصاد حوزه ict استان است.

مشاور وزیر ارتباطات تصریح کرد: پس از طراحی و پیاده‌سازی پارک فناوری در استان هرمزگان، پارک فاوا آمادگی آموزش مهارت نیروهای انسانی با همکاری سازمان نصر، سازمان فنی و حرفه ای و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با دو جهت گیری آموزش با هدف توسعه کسب و کارهای خانگی و فرایند کسب مهارت منجر به کسب و کار را داراست که در نهایت با اعطای گرنت به استارتاپ ها برای تولید محصول و کسب درآمد در بازار اقتصاد دیجیتال کمک می کند.

در ادامه نشست عسکری زاده ضمن اشاره به همجواری استان با خلیج فارس و پتانسیل اقتصاد دریا محور گفت : در استان هرمزگان حجم و تنوع بازار اقتصاد ، پتانسیل های فراوانی در بخش خدمات اقتصاد دیجیتال به وجود آورده است که ایجاد پارک به عنوان مرکزی برای بسط و جهت دادن به استارتاپ ها برای ورود به این بازار بکر و بالقوه ، می تواند بسیار مفید باشد.

۸ تیر ۱۴۰۱
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۲۲ نفر
۱,۰۹۱,۹۹۹ نفر
۳۸ نفر
۲۶۰ نفر
۱ بهمن ۱۴۰۲
۳۱,۵۷۲ نفر
3.238.71.155
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض