صفحه اصلیجزییات خبر
در آیین افتتاح پروژه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،

ظرفیت مراکز تبادل ترافیک داخل و بین الملل شرکت ارتباطات زیر ساخت افزایش یافت

ظرفیت مراکز تبادل ترافیک داخل و بین الملل شرکت ارتباطات زیر ساخت افزایش یافت
پروژه های شرکت ارتباطات زیر ساخت ظهر امروز همزمان با 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات، با حضور دکتر زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونین وزیر و جمعی از مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دراین مراسم ، دکتر لاجوردی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت طی سخنانی گفت: پروژه های مورد بهره برداری، توسعه ظرفیت تبادل ترافیک بین‌الملل به میزان ۴ ترابیت‌برثانیه و افزایش ظرفیت مراکز تبادل داخل کشور به میزان ۱۸ ترابیت‌ بر ثانیه می باشد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت در خصوص دستاوردهای این پروژه اضافه کرد:ارتقا جایگاه شرکت زیرساخت در حوزه بین‌الملل، مهندسی ترافیک و بهبود کیفیت خدمات، بالا بردن سرعت، افزایش کیفیت و کاهش قیمت توزیع محتوا از مزایای این پروژه است.
وی افزود : از مزایای دیگر این پروژه پاسخ به نیازهای ارائه کنندگان خدمات اینترنتی و تامین کنندگان محتوا و ارائه سرویس و افزایش ظرفیت قابل ارائه به اپراتورهای داخلی و خارجی و افزایش امنیت اطلاعات و کیفیت سرویس می باشد.
در جریان این مراسم مرکز تبادل داده ایرانیان که با ظرفیت چهار ترابیت بر ثانیه توسط شرکت ایرانیان نت و با حمایت شرکت ارتباطات زیرساخت ایجاد شده افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر لاجوردی در خصوص این پروژه توضیح داد: مرکز تبادل ترافیک ایرانیان جهت محلی‌سازی محتواها توسط بخش خصوصی، در قالب پروژه مرکز داده ایرانیان به عنوان بزرگ‌ترین مرکز داده بخش خصوصی ایجاد شده که توسط شرکت ایرانیان نت به مرحله اجرا در آمده است .
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت مزیت مرکز داده ایرانیان را قرارگیری در مسیر فیبر رینگ تهران عنوان کرد و افزود : این مرکز با ظرفیت 1000 راک فعالیت خواهد کرد و پیش‌بینی می کنیم تا انتهای سال ظرفیت آن تا 2000  راک افزایش یابد.

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۲ نفر
۵۵,۷۰۶ نفر
۳۵۵ نفر
۵۴۲ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
44.197.101.251
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض