صفحه اصلیجزییات خبر
به مناسبت روز جهانی ارتباطات و با دستور عیسی‌زارع‌پور؛

پروژه‌های توسعه ارتباطی وزارت ارتباطات افتتاح شد/ امضای تفاهم‌نامه با ۹ شرکت برای توسعه شبکه فیبر نوری

پروژه‌های توسعه ارتباطی وزارت ارتباطات افتتاح شد/ امضای تفاهم‌نامه با ۹ شرکت برای توسعه شبکه فیبر نوری
با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه‌های ارتباطی وزارت ارتباطات، همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی افتتاح شد.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی، آیین افتتاح پروژه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، معاون و مدیران ارشد وزارت‌خانه و جمعی از فعالان بخش خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اصحاب رسانه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
در این مراسم پروژه‌هایی ‌شامل اتصال ۶۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات از طریق ارتباط تصویری به نمایندگی با چهار روستای آبرود از توابع شهرستان داور زن در استان خراسان‌رضوی؛ روستای نگار من، از توابع شهرستان شاهرود در استان سمنان؛ روستای گرزین خیل از توابع شهرستان سوادکوه در استان مازندران و روستای کلاهو از توابع شهرستان بشاگرد استان هرمزگان، اتصال فیبرنوری استان بوشهر از طریق ارتبط تصویری با استانداری بوشهر، توسعه ظرفیت تبادل IXP و سامانه NTP و راه‌اندازی مرکز داده شرکت ایرانیان نت با دستور وزیر ارتباطات افتتاح شد.
در این مراسم امیر محمد زاده لاجوردی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اقدام این شرکت، اهمیت پروژه توسعه ظرفیت IXP و سامانه NTP را تشریح کرد.
در ادامه تفاهم‌نامه توسعه دسترسی‌ به شبکه فیبرنوری میان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و ۹ شرکت‌ ارایه کننده خدمات ارتباطات ثابت (FCPها) به امضا رسید.
پیش از امضای این تفاهم‌نامه، صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گفت: برای توسعه شبکه فیبر نوری سه اقدام باید در دستور کار قرار می‌گرفت. نخست تامین مالی بود که با صرف‌نظر کردن دولت از حق‌السهم خود از اپراتورها به نفع توسعه شبکه این مهم محقق شد. سپس باید تقسیم کار انجام می‌گرفت که با دعوت از اپراتورها و FCP‌ها تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه شبکه تهیه و تنظیم شد. در نهایت اقدام سوم و رفع موانع برای توسعه به واسطه تعامل با سازمان‌ها و نهاد‌های موثر خواهد بود.
وی تاکید کرد که با امضای این تفاهم‌نامه با ۹ شرکتی که برای اجرای پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند روند توسعه شبکه فیبرنوری شتاب خواهد گرفت و این شرکت‌ها متعهد شده‌اند بیش از ۸ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبرنوری که وعده داده شده است را راه‌اندازی کنند.
گفتنی است پیش از این افتتاحات، در ابتدای مراسم، پنلی با موضوع فناوری‌های دیجیتال در خدمت سالمندان با حضور خوانساری معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد.
در بخشی از این پنل،  وینچنزو پیوری، رئیس منطقه ۸ IEEE؛ سخنرانی علمی با موضوع روندهای آینده فناورانه؛ چشم انداز آینده IOT ارایه کرد.

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۶ نفر
۵۷,۶۵۰ نفر
۴۱۲ نفر
۵۲۸ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
44.220.249.141
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض