صفحه اصلیجزییات خبر

شعار روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی 2022 اعلام شد: تکنولوژیهای دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سلامت

شعار روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی 2022  اعلام شد: تکنولوژیهای دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سلامت
اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) ،شعار روزجهانی ارتباطات سال 2022 را «تکنولوژیهای دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سلامت» اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت ؛ این نامگذاری که تاریخچه شروع آن به سال 1969 میلادی برمی گردد؛ همه ساله درهفدهم ماه می سالروز تاسیس اتحادیه جهانی مخابرات، با هدف جلب توجه سیاستگذاران و برنامه ریزان مخابراتی نسبت به جریانات اصلی ارتباطی صورت می گیرد.
روند حرکت جهان به سمت پیری جمعیت در قرن بیست و یکم سبب شده تا برنامه ریزان برای استفاده از فرصتهای این وضعیت اقدام کنند. ارتباطات مخابراتی و فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی در دسترسی سالمندان به زندگی بهتر، نقشی تعیین کننده دارند. نقش این تکنولوژیها در دسترسی به زندگی سالمتر در یاری رساندن به سالمندان در شهرهای هوشمند، فائق آمدن بر تبعیض های مبتنی بر سن در محل کار، تضمین دربرگیری انتفاع مالی افراد مسن و حمایت از میلیونها خدمات دهنده به افراد سالمند در سراسر جهان بسیار مهم است.
بر اساس این گزارش: روز جهانی مخابرات به اعضای اتحادیه جهانی ITU، سهامداران، برنامه ریزان و سیاستگذاران اجازه می دهد تا درک خود از نقش برجسته تکنولوژیهای مخابراتی در حمایت از سلامت جسمی و عاطفی، حفظ ارتباط، استقلال و توان مالی برای یک سالمندی سلامت را افزایش داده و به اهمیت این تکنولوژیها در پایداری سیستم های اقتصادی و بهداشتی واقف باشند.
در انتهای این گزارش آمده است: اتحادیه جهانی مخابرات ITU از تمامی برنامه ریزان، سیاستگذران و صاحبان نقش در این زمینه دعوت می کند تا با توجهی ویژه به نقش تکنولوژیهای دیجیتال برای افراد مسن و سالمندی سلامت، نقش فعالتری در بزرگداشت مقام این افراد و توسعه نوآوریهای مرتبط با این قشر از جمعیت ایفا کنند و ابتکارات بین المللی برای سرعت بخشی به فناوریهای دیجیتال برای سالمندان را در دستور کار خود قرار دهند.

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۲۱ نفر
۱,۰۹۱,۶۲۴ نفر
۵۲ نفر
۳۷۴ نفر
۱ بهمن ۱۴۰۲
۳۱,۵۷۲ نفر
3.238.174.191
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض