صفحه اصلیجزییات خبر

وزیر ارتباطات در مدار قرار گرفتن ماهواره «نور ۲» را تبریک گفت

وزیر ارتباطات در مدار قرار گرفتن ماهواره «نور ۲» را تبریک گفت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مدار قرار گرفتن ماهواره «نور ۲» را توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت.

دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی با صدور پیامی در مدار قرار گرفتن ماهواره «نور ۲» را تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است: در ایام پربرکت شعبانیه که زمین و زمان به یمن ولادت ائمه اطهار (ع) منور است و باران رحمت پروردگار بر زمین جاری است، امروز با تلاش و مجاهدت جوانان متخصص و انقلابی این سرزمین و به دست سبزپوشان سپاه اسلام، ماهواره‌ «نور 2» بر شانه «ماهواره‌بر بومی قاصد» با موفقیت برای اولین بار در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفت و مسیر تثبیت تزریق ماهواره لایه لئو که دستور ریاست محترم جمهور و مصوبه اولین شورای عالی فضایی در دولت مردمی بود، هموار شد.
وزیر ارتباطات ادامه داد: نور 2 که نخستین سیگنال‌های آن توسط ایستگاه‌های زمینی با موفقیت دریافت شد، ماهواره‌ای سنجشی- شناسایی است که هر ۹۰ دقیقه به دور زمین گردش خواهد کرد و در هر شبانه‌روز ۱۶ بار از فراز سپهر ایران‌زمین خواهد گذشت و مأموریتش حداقل ۳ سال ادامه خواهد داشت.
زارع پور افزود: این موفقیت ارزشمند را به محضر رهبر فرزانه انقلاب، ریاست محترم جمهور، مردم سرفراز ایران، دانشمندان مجاهد نیروی هوافضای سپاه پاسداران و همه متخصصین و تلاشگران صنعت فضایی کشور تبریک می‌گویم.
وی در خاتمه نوشت: به‌تدریج با تکمیل حلقه‌های دانش ساخت و پرتاب ماهواره، به فضل خداوند، مسیر قرار دادن ماهواره‌های موردنیاز کشور در مدارات مختلف زمین را با سرعت طی خواهیم کرد. آری، دانش اگر در ستاره ثریا باشد ایرانیان آن را به دست خواهند آورد.
بر اساس این گزارش صبح امروز ماهواره «نور2» با ماموریت سنجشی و شناسایی با سرعت ۷/۶ کیلومتر بر ثانیه و ۴۸۰ ثانیه پس از پرتاب در مدار ۵۰۰ کیلومتری قرار گرفته است.

 

منبع : مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۱۷ اسفند ۱۴۰۰
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۲۸ نفر
۵۵,۱۹۰ نفر
۳۸۱ نفر
۴۶۰ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.206.13.203
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض