صفحه اصلیجزییات خبر
وزیر ارتباطات خبر داد:

برنامه‌ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین به دنبال اختلال در پهنای باند بین الملل از مسیر اوکراین

برنامه‌ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین به دنبال اختلال در پهنای باند بین الملل از مسیر اوکراین
وزیر ارتباطات با بیان اینکه از زمان آغاز بحران اوکراین، احتمال اختلال در تامین پهنای باند بین الملل از مسیر این کشور را پیش بینی کرده بودیم، از برنامه ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب کاربری خود در اینستاگرام از برنامه ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین در پی قطع حدود‬ ۴۰۰‬ گیگ ظرفیت اینترنت بین الملل در پی جنگ اوکراین خبر داد.
عصر دیروز مهدی سالم، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ‎از حدود ساعت ۱۸ روز گذشته بخشی از ظرفیت اینترنت بین المللی کشور که از طریق شرکت روس تلکام و از مسیر کشور اوکراین تأمین می‌شد، قطع شده است.
این‬ ظرفیت‬ که‬ حدود‬ ۴۰۰‬ گیگ‬ است،‬ باعث‬ افت‬ ارتباطات‬ در داخل کشور شده و وزارت ارتباطات اعلام کرده که ‏با توجه به تداوم اختلالات مسیر شبکه از اوکراین، در حال برقراری لینک‌های جایگزین از طریق سایر مسیرهای بین المللی است.
در‬ این راستا عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: همان‌طور که همکارانم نیز اطلاع داده اند، یکی از مسیرهای تأمین اینترنت بین الملل که از اوکراین عبور می‌کند قطع شده و بخشی از پهنای باند بین الملل کاهش یافته که در ساعت پیک ممکن است منجر به اختلال شود.
وی گفت: این مساله را از زمان آغاز بحران اوکراین پیش بینی کرده بودیم و به دلیل زمان بر بودن تأمین ظرفیت جدید، همان موقع به همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت گفتم که برای ظرفیت جایگزین اقدام کنند و این موضوع به سرعت در حال انجام است.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: تنوع بخشیدن به منابع و مسیرهای تأمین اینترنت بین الملل و تأمین ظرفیت پشتیبان برای مواقع این‌چنینی از سیاست‌های دولت مردمی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.

۱۵ اسفند ۱۴۰۰
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۵ نفر
۱,۰۹۲,۰۰۵ نفر
۴۴ نفر
۲۶۰ نفر
۱ بهمن ۱۴۰۲
۳۱,۵۷۲ نفر
3.238.71.155
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض