صفحه اصلیجزییات خبر
نماینده ویژه وزیر ارتباطات در حوزه امنیت فاوا :

لازمه امنیت سایبری همگرایی میان همه بخش‌ها است

لازمه امنیت سایبری همگرایی میان همه بخش‌ها است
نماینده ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه امنیت فاوا گفت: برای تامین امنیت مطلوب در فضای سایبری باید بین همه بخش‌ها همگرایی ایجاد و از توانایی همه آنها استفاده شود.

به گزارش ایرنا، امیر محمدزاده لاجوردی در همایش ملی امنیت سایبری در دانشگاه خلیج فارس افزود: تکنولوژی و فناوری می‌تواند یکی از راهکارهای تامین امنیت باشد ولی به تنهایی برقرار کننده کننده امنیت نخواهد بود.
نماینده ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه امنیت فاوا اظهارداشت : برخی مواقع برای تامین امنیت، توانایی بخشی از مجموعه‌ها حذف می‌شود ولی برای برقراری امنیت باید بین تمام بخش‌ها همگرایی ایجاد و از پتانسیل آنها استفاده شود تا امنیت مطلوب تامین شود.
وی با اشاره به اینکه نیروهای انسانی یکی از بازیگران مهم حوزه امنیت هستند، اظهار کرد: اکنون بیشترین بیکاران در رشته‌های کشاورزی و مرتبط با رایانه (کامپیوتر) هستند ولی با این حال بیشترین مهاجرت در میان فارغ التحصیلان رشته‌های دانشگاهی را نیز داشن آموختگان مرتبط با رایانه دارند.
محمدزاده لاجوردی اظهار کرد: اصلی ترین وظیفه آپاها (مرکزهای آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد) تربیت نیروهای انسانی است و باید در حوزه ارائه خدمات نیز این مرکزها ورود کنند ولی تربیت نیروها باید در اولویت آنها باشد.
وی افزود: افراد تربیت شده در آپاها سرمایه‌های کشور هستند و باید با یک برنامه‌ریزی درست از آنان حمایت شود.
محمدزاده لاجوردی ادامه داد: در حمایت و تسهیلات بنیاد نخبگان، بیشتر نخبگان حوزه امنیت مورد توجه قرار نمی‌گیرد که باید با همکاری با حاکمیت زمینه حمایت از آنان فراهم شود.
وی افزود: برای اینکه نیاز امنیت تامین و صنعت پایدار شود باید ساختار نیروی انسانی استفاده از نیروهای خلاق و باهوش باشد.
محمدزاده لاجوردی ادامه داد: در برخی حوزه‌ها تجهیزات شاید کمترین نقش در حوزه امنیت را داشته باشند زیرا با وجود اینکه این تجهیزات امنیت را تامین می‌کند ولی بسیاری دستگاه ها هستند که بدرستی تجهیزات خود را بروزرسانی نکرده و استفاده مطلوبی از آنها ندارند.
وی عنوان کرد: نظام ارزیابی روی تجهیزات و محصولات حوزه امنیت باید بکارگیری شود زیرا در سطح بین المللی نیز این مهم وجود دارد.
محمدزاده لاجوردی گفت: اگر امنیت مجموعه‌ای سه‌گانه از محصول، فرآیند و منابع انسانی باشد تامین آن نیازمند فرهنگ است.
وی افزود: روی نیروی انسانی غیرمتخصص نیز باید تمرکز کرد زیرا خیلی از اتفاقات حوزه امنیت سایبری ناشی از ناآگاهی‌های برخی از کارکنان سازمانی است.
محمدزاده لاجوردی ادامه داد: در چرخه ایجاد امنیت فرهنگ بسیار مهم است و فرهنگ نیز هنر است و بنابراین امنیت نوعی هنرمندی است.
همایش ملی امنیت سایبری با محوریت "امنیت زیر ساخت‌های حیاتی" روز سه شنبه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر گشایش یافت.
به گزارش ایرنا، در این همایش ۲ روزه رئیسان سازمان‌ پدافند غیرعامل و قرارگاه سایبری کشور، نمایندگان ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه امنیت فاوا، وزارت دفاع و پشتبانی نیروهای مسلح و نظام بانکی و پرداخت کشور و و رئیس دانشگاه خلیج فارس سخنرانی می‌کنند

۲۴ آذر ۱۴۰۰
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۳۵ نفر
۵۵,۳۰۶ نفر
۴۹۷ نفر
۴۶۰ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
3.238.180.174
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض