صفحه اصلیجزییات خبر
در دیدار وزیر ارتباطات با برخی مراجع عظام و علمای قم مطرح شد:

تأکید بر استفاده از فرصت‌های فضای مجازی و مدیریت آسیب‌های آن

تأکید بر استفاده از فرصت‌های فضای مجازی و مدیریت آسیب‌های آن
عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر یک‌روزه خود به شهر قم به دیدار تعدادی از علما و مراجع عظام رفت.

به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه برنامه سفر یک‌روزه خود به شهر قم به دیدار آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی، علوی گرگانی و آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه رفت و از رهنمودهای آنان برای خدمت بیشتر به مردم آگاه شد.
وزیر ارتباطات در این دیدارها با اشاره به عزم و اراده دولت سیزدهم برای رفع مشکلات مردم، به اهمیت فناوری اطلاعات در زندگی مردم پرداخت و گفت: امروز زندگی مردم اعم از آموزش، کسب‌وکار و خدمات روزمره به فضای مجازی گره خورده است.
وی به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات در این دیدارها تأکید کرد و افزود: ما با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به دنبال ایجاد شبکه‌ای پرسرعت برای خدمات بهتر به مردم هستیم و این به معنی قطع اینترنت جهانی نیست.
زارع‌پور به فرصت‌ها و تهدیدات این فضا نیز اشاره کرد و گفت: طوری باید برنامه‌ریزی کنیم که از فرصت‌های این فضا که مانند شمشیر دو لبه است به‌طور مناسب استفاده کنیم و تهدیدات آن را کاهش دهیم.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: در چند سال گذشته زیرساخت‌های بسیار خوبی در حوزه ارتباطات فراهم شده اما نیاز به کار بیشتری دارد تا فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم.
در این دیدارها علما و مراجع عظام نیز به اهمیت فضای مجازی و استفاده از فرصت‌های آن برای مردم تأکید کردند و از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستند برای کاهش آسیب‌های این فضا نیز تدابیری اندیشه شود.
استفاده از هوش مصنوعی در حوزه اجتهاد، کمک به حوزه علمیه برای تولید محتوا در فضای مجازی و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی حوزه‌های علمیه قم از مباحثی بود که در دیدار با آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه مطرح شد و وزیر ارتباطات پیشنهاد ایجاد کار گروهی برای بررسی همکاری‌های مشترک با حوزه را ارائه کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان سفر خود از مدرسه علمیه آیت‌الله بهجت نیز دیدار کرد و با طلاب این مدرسه به گفتگو پرداخت. در این دیدار صمیمانه طلاب نظرات خود را در خصوص فضای مجازی و مسائل مربوط به آن مطرح کردند.

تست برنامه نویس

۹ آبان ۱۴۰۰
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۲۸ نفر
۵۵,۳۸۹ نفر
۳۸ نفر
۵۴۲ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
44.220.249.141
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض