صفحه اصلیجزییات خبر
زارع‌پور در کمیسیون سیاسی‌ اجتماعی دبیرخانه مجلس خبرگان در قم:

فرصت‌های فضای مجازی بیش از تهدیدات آن است

فرصت‌های فضای مجازی بیش از تهدیدات آن است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فضای مجازی آسیب‌ها و چالش‌های جدی هم دارد که باید برای آن تدبیر کرد تأکید کرد که فرصت‌های فضای مجازی بیش از تهدیدات آن است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه کمیسیون سیاسی اجتماعی دبیرخانه مجلس خبرگان در قم با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌های فضای مجازی گفت: امروز زندگی مردم با فناوری اطلاعات و فضای مجازی گره خورده است و این فناوری می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اعتقاد داریم فضای مجازی در صورت مدیریت درست، فضایی فرصت‌ساز است اما درعین‌حال آسیب‌ها و چالش‌های جدی هم دارد که باید برای آن تدبیر کرد. هر چند فرصت‌های فضای مجازی بیش از تهدیدات آن است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه فناوری اطلاعات و فضای مجازی فرصتی بی‌نظیر برای افزایش کارآمدی نظام است، گفت: فناوری اطلاعات و فضای مجازی تسهیل‌کننده خدمات‌رسانی در حوزه‌های مختلف است و می‌تواند موجب افزایش رضایت‌مندی مردم شود. درعین‌حال می‌توان با اتکا بر این فناوری امکان توسعه اشتغال در کشور را نیز فراهم کرد.
وی با بیان اینکه برنامه کلیدی وزارت ارتباطات در دوره جدید فراهم کردن زیرساخت لازم برای فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی است، گفت: این زیرساخت با عملیاتی شدن شبکه ملی اطلاعات ایجاد می‌شود. شبکه ملی اطلاعات هم به معنای قطع دسترسی‌ به اینترنت جهانی نیست بلکه در اصل ایجاد شبکه‌ای است که زیرساخت ارتباطی پرسرعت را برای بهره‌گیری از ظرفیت خدمات بومی فراهم می‌کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بنده اعتقاد دارم در شرایطی که زندگی مردم با فضای مجازی گره خورده است باید با تدبیر بیشتری برای این فضا تصمیم‌گیری کنیم و در هر تصمیم‌گیری، مردم و کاربران را در نظر بگیریم.
پیش از صحبت‌های وزیر ارتباطات، اعضای کمیسیون اجتماعی و سیاسی مجلس خبرگان به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل و مشکلات فضای مجازی پرداختند و پیشنهاداتی در این خصوص مطرح کردند.
۹ آبان ۱۴۰۰
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۱ نفر
۶۰,۵۸۵ نفر
۱۲۱ نفر
۵۰۴ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.205.26.39
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض