صفحه اصلیجزییات خبر
وزیر ارتباطات در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی:

سازمان چابک در کشور تغییر و تحول ایجاد می کند / پرسنل بخش ارتباطات در دوران کرونا بی سر وصدا مجاهدت کردند

سازمان چابک در کشور تغییر و تحول ایجاد می کند / پرسنل بخش ارتباطات در دوران کرونا بی سر وصدا مجاهدت کردند
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی این وزارتخانه تقدیر شد.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی در بخش دستگاهی که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه ارزیابی عملکردها مطابق با برنامه های توسعه ای کشور انجام می شود، گفت: همه ما ماموریت داریم که به اهداف قوانین بالادستی که با نظرات کارشناسی تدوین شده است برسیم.
وی به چابک سازی به عنوان یک شاخص عمومی در این حوزه اشاره کردو با بیان مثالی درباره ترانزیت مکالمه بین الملل در شرکت زیرساخت، افزود: با تغییر تکنولوژی و برنامه ها باید کارها باز‌تعریف شود و با آموزش ضمن خدمت نیروهای مازاد، نیروهای مورد نیاز برای برنامه‌های جدید سازمان‌ها تامین شود و این کار وظیفه مدیران سازمان‌ها است که باید با برنامه ریزی انجام شود.
آذری جهرمی مدیر غرق در سازمان و روزمره و مدیر توسعه دهنده را دو نوع مدیر در ساختار سازمانی عنوان کرد و گفت: مدیران توسعه دهنده سازمان‌های خود را در مسیر پیشرفت هدایت می‌کنند و باعث تغییر و جنبش در سازمان خود می‌شوند.
وی افزود: باید بین این دو نوع مدیر تفاوت باشد و یکی از نقاط محاسبه جشنواره شهید رجایی همین نکته است.
وزیر ارتباطات به گلایه‌ها درباره نوع رتبه بندی سازمان‌ها اشاره کرد و گفت: برخی سازمان‌ها خوب کار کرده اند اما به محاسبه و ارزیابی توجه نداشتند در صورتی که محاسبه یکی از شروط و لوازم پیشرفت است و باید به آن توجه کرد.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: پیشرفت را بدون توجه به لوازم آن نمی‌توان به دست آورد.
وی با اشاره به انتشار علنی شاخص‌های زیرساخت در چند سال گذشته، افزود: کارشناسان این بخش همیشه تلاش داشتند که وضعیت شاخص‌ها از وضعیت سبز به نارنجی و قرمز نرسد و نتیجه همین تلاش ها باعث شده این شرکت در چند سال گذشته در صدر شرکت‌های برتر کشور در شاخص های اختصاصی باشد.
آذری جهرمی به برخی مقاومت‌ها برای تغییر ساختارها اشاره کرد و گفت: در چند سال گذشته در وزارت ارتباطات به بهینه سازی، تغییر ساختار و بزرگ نشدن سازمان، تغییر ماموریت‌ها و آموزش ضمن خدمت به صورت جدی پرداخته شد و جذب نیروهای جدید متناسب با نیازها انجام شده است.
وی افزود: همین اقدامات باعث شد وزارت ارتباطات در چهارسال گذشته در جشنواره شهید رجایی عناوین برتر را به دست آورد.
وزیر ارتباطات با تاکید به اینکه سازمان چابک در کشور تغییر و تحول ایجاد می‌کند، گفت: ارزش این جشنواره این است که فضایی ایجاد می کند که به کارهای گذشته خود برگردیم و مثبت بودن و یا نبودن آن را ببینیم.
وی به گزارش نتایج جشنواره شهید رجایی وزارت ارتباطات اشاره کرد و افزود: برخی تلاش کردند و با مستند سازی این تلاش و ارائه گزارش هم اکنون در رتبه‌های برتر هستند اما برخی تلاش کردند ولی مدیران و سازمان‌های آنان در ارائه گزارش اهتمام نداشتند و این مدیران بدانند که به زیرمجموعه خود اجحاف کرده‌اند البته برخی هم تلاش کردند اما به دلایل مختلف به شاخص‌ها نرسیدند.
وزیر ارتباطات با تقدیر از تمام کارشناسان و کارکنان این وزارتخانه و سازمان‌های تابعه، گفت: پرسنل بخش ارتباطات در وضعیت کرونا بدون سر‌وصدا مجاهدت کردند مانند کارکنان شرکت پست و پست بانک که لحظه‌ای خدمات خود را متوقف نکردند و شرکت زیر ساخت که گلوگاه‌های موجود برای توسعه و ارائه خدمات اپراتور‌ها را فرآهم کرد و همچنین سازمان تنظیم مقررات که نظارت لازم را در این حوزه انجام داد و در صورت نیاز تنبیه و تشویق کرد.
وی افزود: اپراتور‌های بخش خصوصی و مخابرات ایران، همه با هم تلاش کردند در این شرایط کرونایی به مردم ارائه سرویس کنند.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: شوخی نیست وقتی که کل آموزش یک سال و نیم گذشته ۱۳ میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم به همراه ۴ میلیون دانشجو و بیش از ۱۴۰ هزار استاد دانشگاه در بستر فضای مجازی تجربه شد و همچنین بسیاری از مردم زندگی خود را وارد این فضا کردند.
بر اساس این گزارش، در ابتدای این جلسه حمید رضا رضوانی پور رییس مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات گزارشی از فرآیند ارزیابی شاخص‌های سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در جشنواره شهید رجایی ارائه کرد.
بر همین اساس و با ارزیابی شاخص‌ها، شرکت پست بانک و شرکت ارتباطات زیرساخت در شاخص‌های اختصاصی و عمومی رتبه‌های نخست و دوم و شرکت پست در شاخص اختصاصی سوم و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در شاخص عمومی رتبه سوم را به دست آورد.
در پایان این مراسم، وزیر ارتباطات با اهدای لوحی از مدیران شرکت ها و سازمان های برتر جشنواره شهید رجایی وزارت ارتباطات تقدیر کرد.

v2

 

 

منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۲۴ تیر ۱۴۰۰
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۵ نفر
۶۰,۵۹۸ نفر
۱۳۴ نفر
۵۰۴ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.205.26.39
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض