با حضور وزیر ارتباطات؛ مرکز خدمات ارتباطی بین الملل شهید دکترمحسن فخری زاده در پردیس ارتباطی پیام افتتاح شد

با حضور وزیر ارتباطات؛ مرکز  خدمات ارتباطی بین الملل شهید  دکترمحسن فخری زاده در پردیس ارتباطی پیام افتتاح شد
مهندس آغ بیات معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مرکز خدمات ارتباطی بین الملل شهید دکتر محس فخری زاده در پردیس ارتباطی پیام افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، مهندس آغ بیات با اشاره به اهمیت راه‌اندازی این مرکز گفت: در راستای اهداف سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات و سیاست‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص رشد کسب‌وکارهای دیجیتال کشور و حضور فعال آن‌ها در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی و تکالیف شرکت ارتباطات زیرساخت در تسهیل‌ شکل‌گیری قطب‌های مراکز داده ،این شرکت طرح ایجاد فاز اول مراکز خدمات ارتباطی بین‌الملل را در مرکز پردیس ارتباطی پیام به پایان رسانده و آماده بهره‌برداری کرده‌است .
وی افزود : با احداث این مرکز می‌توان زمینه ظهور مفاهیمی نظیر مراکز تبادل ترافیک بین‌الملل و مراکز توزیع محتوا داخل و بین‌الملل را تقویت کردوهمچنین نسبت‌به ایجاد بازار رقابتی برای تولید و ارائه ترافیک و محتوای اینترنتی داخل و بین‌الملل اقدام کرد.
معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: ایجاد یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده سرویس هم‌مکانی در سطح کشور ، کاهش هزینه لینک‌های بین‌الملل و توسعه لینک‌های ارتباطی بیشتر با سایر کشورها از دیگراهداف این پروژه ارتباطی می باشد.
لازم به ذکر است : مرکز خدمات ارتباطی بین الملل شهید فخری زاده با صرف هزینه‌ای بالغ‌بر 1600 میلیارد ریال آماده بهره برداری قرار گرفته است.

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۷۴۱