شعار روز جهانی مخابرات اعلام شد: «تسریع تحول دیجیتال در شرایط دشوار»

شعار روز جهانی مخابرات اعلام شد: «تسریع تحول دیجیتال در شرایط دشوار»
اتحادیه جهانی مخابرات ITU «تسریع انتقال دیجیتال در زمانهای بحرانی» را به عنوان شعار روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی در سال 2021 برگزید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت؛ در متن این شعار آمده است: همه گیری کرونا نه تنها نقش برجسته تکنولوژیهای اطلاعاتی و ارتباطی برای ادامه حیات جوامع انسانی را پررنگ تر کرده بلکه پرده از نابرابریهای حیرت انگیز دیجیتال در درون و میان کشورها با هم برداشته است. اعضای اتحادیه جهانی مخابرات به پاخواسته اند و در فعالیتهایی که نقش مهم آنها در نجات زندگی انسانی و تداوم توسعه پایدار به اثبات رسیده؛ مشارکت می جویند و برآنند تا در این زمان بحرانی؛ مقاومتی قابل توجه را به نمایش بگذارند. در گرماگرم این روزهایی که همه گیری کرونا نقش ضروری تسریع در انتقال دیجیتال و ارتقاء اهداف و مقاصد اتصال را برجسته تر کرده این اعضا می کوشند تا از همان دستور کار «اتصال همه جهان تا سال 2030» تبعیت کنند و در این راه کسی را نادیده نگیرند.
این شعار می افزاید: روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی فرصتی برای اعضای اتحادیه جهانی مخابرات است تا بهره مندی از زمینه هایی همچون ارتقاء استراتژیهای ملی در خصوص توسعه ICT’s، سیاستهای هوشمندانه سرمایه گذاری، همکاری و مشارکت را برای تسریع انتقال دیجیتال ارتقا دهد. ITU از همگان دعوت می کند که مشارکتی فعالانه تر در بزرگداشت شعار سال جاری مخابراتی داشته باشند.
«تسریع تحول دیجیتال در شرایط دشوار» با نوآوریها و ابتکارات ملی، منطقه ای و بین المللی برای تسریع انتقال دیجیتال در این فراخوان مورد تاکید دوباره اعضای این اتحادهی جهانی قرار می گیرد.
شایان ذکر است روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی که همه ساله و از هفدهم می سال1969 توسط اتحادیه جهانی مخابرات و همزمان با سالروز ارسال نخستین تلگراف در سال 1865 گرامی داشته می شود؛ با شعاری مبتنی بر روندهای جهانی مخابراتی همراه می شود.


۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۳۳۵