صفحه اصلیجزییات خبر

نیروی انسانی مهمترین رکن هر سازمان است

نیروی انسانی مهمترین رکن هر سازمان است
ارزشمندترین واساسی ترین رکن هر سازمان منابع انسانی است که در صورت استفاده صحیح، به موقع وبجا از توانمندیهای این منابع، می توان ضعف های درونی و تهدیدهای برونی سازمان را رفع کرد و قوت های درونی و فرصت های برونی را به بهترین شکلی به خدمت سازمان در آورد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ، محمدرضا نورآبادی مدیرکل توسعه سرمایه انسانی شرکت به مناسبت بیست و پنجم فروردین ماه روز ملی منابع انسانی در گفتگوی خبری با روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ضمن تبریک روز ملی منابع انسانی به کارکنان یکی از آفت‌های سازمان‌ها را روزمرگی کارکنان بر شمرد و خاطرنشان کرد : یک روز نمی‌تواند نمایانگر حساسیت موضوع نیروی انسانی در دستگاه‌ها باشد. بنابراین هر روز روز نیروی انسانی است و توجه ویژه ای از سوی این اداره کل در جهت هماهنگی کارمند با اهداف سازمانی و همچنین موضوع توانمندسازی، جانشین پروری و مدیریت دانش و تعهد سازمانی وجود دارد.
وی افزود : در شرکت ارتباطات زیرساخت علی‌رغم محدودیت‌های کرونایی هم‌زمان با 25 فروردین روز منابع انسانی، تعدادی از کارکنان برتر معاونت ها و حوزه های ستادی توسط مهندس فتاحی معاون وزیر ،رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت تقدیر خواهند شد.
محمدرضا نورآبادی در خصوص راه های ارتباطی جهت ارتباط مستقیم با اداره کل توسعه سرمایه انسانی شرکت اعلام کرد: با توجه به محدودیت های کرونایی امکان ملاقات حضور ی بسیار محدود شده است اما همکاران می توانند از طریق بریدو خط مستقیم دفتر دیدگاه ها ،مشکلات و پیشنهادات خود را به طور مستقیم اعلام نمایند و همچنین به‌زودی تلفن گویای این دفتر جهت ارتباط سریع و مستقیم با همکاران راه‌اندازی خواهد شد .
وی افزود : علاوه بر آن صندوق‌های فیزیکی ارتباط مستقیم با مدیرکل توسعه سرمایه انسانی در برخی از ساختمان های شرکت اعم از واحد بیمه تکمیلی ، ساختمان مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان و... وجود دارد و همکاران می توانند مشکلات و پیشنهادات خود در زمینه درمانی ،بیمه تکمیلی ،آموزشی و ورزشی و ... را مطرح نمایند، همچنین در مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان هم تلفن گویا وجود داد و راه‌های ارتباطی گسترده در خصوص مشکلات درمانی از آن طریق قابل‌طرح است .
مدیرکل توسعه سرمایه انسانی در خصوص آموزش تخصصی کارکنان در سال 1400 خاطر نشان کرد : با توجه به تاکید مدیر عامل شرکت مبنی بر دوره‌های آموزشی مفید و تخصصی برای همکاران ، در سال جاری بحث عدالت آموزشی در شرکت مطرح شده است ، در این راستا ما در پایان سال 99 از تمامی حوزه‌ها خواستیم که نیازهای آموزشی خود را ارائه دهند.
وی اضافه کرد : ما واحد نیازسنجی آموزشی داریم و این واحد براساس نقش و جایگاه هر حوزه نیازسنجی می‌کند و امکانات و فضاسازی برای حضور فعال همکاران در این دوره‌ها را فراهم می نماید و البته برای مطلوب برگزار کردن این دوره ها طی جلسات تخصصی با رابطین آموزشی هر مجموعه برای ترغیب همکاران جهت شرکت در این دوره ها گام خواهیم برداشت .
مدیرکل نیروی انسانی افزود : با مساعدت مدیرعامل شرکت و در جهت عدالت آموزشی بناست که امسال جهت کارکنان پیمانکاری شرکت اعم از( خدماتی، مسئولین دفاتر و ... ) دوره های آموزشی برگزار شود و در قرارداد این کارکنان با پیمانکار هم این موضوع لحاظ شده است.
نور آبادی توضیح داد: برای همکاران در شرف بازنشستگی و خانواده‌های آنان هم در سال جدید تصمیم داریم دوره‌های آموزشی آنلاین ایجاد کنیم و دوره‌های روان‌شناسی و مشاوره انجام دهیم و آنان را در جهت بازنشستگی و ورود به این دوره آماده کنیم.
وی در خصوص عملکرد بهداشت در دوران کرونا در شرکت گفت : در جهت حفظ سلامت کارکنان شرکت کارگروهی متشکل از همکاران مرکز بهداشت ،حراست و غیره بازدیدهای دوره‌ای و موردی ( در کارگروه‌های چهار یا پنج نفره ) از ساختمان‌ها و طبقات مختلف شرکت دارند که موضوعات بهداشتی و رعایت پروتکل های بهداشتی در شرکت را کنترل می‌کنند و میزان رعایت شیوه نامه‌ها را از نزدیک مشاهده و برای تصمیمات بعدی گزارش می‌نماید و همچنین در صورت عدم رعایت شیوه نامه ها به کارکنان مربوطه تذکر داده می‌شود .
وی افزود : علاوه بر این در تمامی ساختمان‌ها به‌صورت مرتب و روزانه تب سنجی انجام می‌شود وحراست شرکت برای ورود افرادی که مراجعه آن‌ها ضروری نمی‌باشد محدودیت‌هایی به وجود می آورد و همچنین با توجه به راه های ارتباطی ( خط واتساپ ) که برای بازنشستگان ایجاد شده، بازنشستگان نیازی به حضور فیزیکی در شرکت ندارد. .
مدیرکل توسعه سرمایه انسانی اضافه کرد : مقرر شده است که مرکز بهداشت در نیمه اول امسال به ساختمان شهید محبی منتقل شود و فقط بحث جابجایی فیزیکی مطرح نیست و پس‌از بازسازی اساسی آن با یک مدل کار جدید مواجهیم در مدل جدید قسمت اورژانس بیست و چهار ساعته و قسمت‌های آزمایشگاه تصویربرداری و پزشکان متخصص به‌صورت دو شیفت فعالیت خواهند داشت و همکاران ما به‌راحتی می‌توانند از امکانات پزشکان متخصص به‌صورت دو شیفت استفاده کنند .
نور آبادی در خصوص بیمه تکمیلی درمان گفت : یکی از موضوعات مهم اداره‌کل توسعه سرمایه انسانی موضوع بیمه تکمیلی درمان همکاران است که به دلیل اهمیت و حساسیت بالای کار جلسات آن با حضور معاون توسعه منابع مدیرعامل برگزار می شود و مدیر عامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت هم پیگیر آن می‌باشند.
وی یادآور شد : خوشبختانه قرارداد بیمه تکمیلی شرکت ، نسبت به تمام مجموعه‌های دولتی خاص است و بر اساس نظرسنجی از همکاران شرکت عملکرد آن بررسی می شود و طبق نظرسنجی‌های انجام‌شده ( برحسب رضایت و نارضایتی‌هایی که وجود دارد) بیمه‌گذار انتخاب می شود و با توجه به حساسیت موضوع درمان، تیمی از همکاران متخصص این دفتر به دفاتر مرکزی بیمه‌ها رفته و نرم‌افزار و عملکرد شرکت‌های بیمه را مورد بررسی قرار می‌دهند و هم چنین تیمی برای بررسی کارایی این بیمه‌ها با شرکت‌هایی که طرف قرار داد ‌است مورد بررسی قرار می گیرند و به امید خدا سال جاری بیمه مکمل درمان مناسب تری خواهیم داشت.
مدیرکل نیروی انسانی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاران اداره کل توسعه سرمایه انسانی و کارکنان سایر حوزه ها از همکاران درخواست کرد نظرات ،پیشنهادات ،انتقادات و مشکلات خود را در حوزه‌های مختلف درمانی ،آموزشی ،رفاهی و ورزشی از طریق راه های ارتباطی موجود به این اداره کل گزارش نمایند تا با شناخت صحیح از مجموعه و پتانسیل های موجود بتوانیم برنامه ریزی مناسبی در خصوص موضوعات مرتبط با اداره کل توسعه سرمایه انسانی انجام دهیم.

۲۴ فروردین ۱۴۰۰
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۷ نفر
۵۸,۲۳۳ نفر
۱۰۷ نفر
۴۵۱ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
44.220.249.141
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض