صفحه اصلیجزییات خبر
به منظور ارتقاء امنیت ارتباطات در شبکه ملی اطلاعات ،

سامانه RPKI در شرکت ارتباطات زیر ساخت استقرار یافت

سامانه RPKI در شرکت ارتباطات زیر ساخت استقرار یافت
به منظورارتقاء امنیت مسیریابی ترافیک داخلی و خارجی در شبکه ملی اطلاعات، سامانه RPKI در شرکت ارتباطات زیر ساخت راه اندازی و استقرار یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ، دکتر بهزاد اکبری عضوهیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام این مطلب گفت : با استفاده از این سامانه آدرس‌های IP اعلام شده توسط اپراتورهای داخلی و همچنین فراهم کنندگان خارجی اینترنت کشور مورد اعتبارسنجی قرار گرفته و از انتشار آدرس های جعلی و غیر معتبر در سطح شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات بین الملل آن جلوگیری می شود.

وی افزود :به منظور اعتبار سنجی، آدرس‌های  IP ارسالی توسط کلیه اپراتورهای داخلی برای ارتباط با IXP تهران و یا اینترنت، با اطلاعات ثبت شده در پایگاه داده‌های موسسات بین المللی مدیریت منابع اینترنتی نظیر RIPE، AFRINC و APNIC  مورد بررسی قرار گرفته و در صورت عدم صحت،  آدرس‌های IP مورد نظر در همان نقطه ورود به شبکه ارتباطات زیرساخت مسدود و اجازه ورود به ترافیک آنها داده نمی شود.

دکتر اکبری توضیح داد : با استقراراین سامانه از بسیاری از حملات مربوط به مسیریابی ترافیک هم در سطح شبکه داخلی و هم در ارتباطات بین الملل جلوگیری می شود. لازم به ذکر است که قبل از این گاهی اتفاق می افتاد که برخی از مشترکین آدرس ‌های دیگران و یا حتی فراهم کنندگان محتوای خارجی نظیر گوگل را در شبکه IXP تهران و یا ارتباطات اینترنت خود به اشتباه اعلام می کردند که نه تنها منجر به اختلال در ارتباطات کاربران نهایی می شد، بلکه در سطح بین الملل هم برای کشور عواقبی را به همراه داشت.

۱۶ اسفند ۱۳۹۹
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۳۲ نفر
۵۸,۲۲۷ نفر
۱۰۱ نفر
۴۵۱ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
44.220.249.141
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض