صفحه اصلیجزییات خبر

مدیر زیرساخت استان خراسان شمالی خبرداد: افزایش ۵۰۰ درصدی ظرفیت شبکه دیتای داخلی استان در ۲ سال گذشته

مدیر زیرساخت استان خراسان شمالی خبرداد: افزایش ۵۰۰ درصدی ظرفیت شبکه دیتای داخلی استان در ۲ سال گذشته
مدیر زیرساخت استان خراسان شمالی گفت : ظرفیت کل شبکه دیتای داخل استان در سال ۹۷ تنها ۲۰ گیگابیت در ثانیه بود که اکنون به ۱۲۰ گیگابیت رسیده است و در این زمینه در ۲ سال گذشته افزایشی ۵۰۰ درصدی را شاهد بوده ایم.

به گزارش ایرنا ، امید دست پاک مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان در نشست خبری مدیران دستگاه های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای خراسان شمالی گفت:: ظرفیت کل شبکه دیتای داخل استان در سال ۹۷ تنها ۲۰ گیگابیت در ثانیه بود که اکنون به ۱۲۰ گیگابیت رسیده است و در این زمینه در ۲ سال گذشته افزایشی ۵۰۰ درصدی را شاهد بوده ایم.

وی از این افزایش به عنوان انقلاب دیجیتالی در خراسان شمالی، علی رغم شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی یاد کرد و گفت: در ابتدای دولت و تدبیر و امید این ظرفیت ۳ گیگابیت بوده که در طول دولت یازدهم و دوازدهم این رقم ۴۰ برابر شده و سرعت شبکه افزایش غیرقابل تصوری داشته است..
وی از فعالیت مرکز سوویچ راه دور استان با ظرفیت ۲۰ هزار پورت خبر داد و گفت: هم اکنون یک سوم این ظرفیت در حال استفاده است.
دست پاک گفت: در استان ۱۰ مرکز و ایستگاه با تجهیزات منصوبه شرکت ارتباطات زیرساخت داریم و هزار کیلومتر فیبر نوری اصلی زیرساختی به عنوان شاهراه ارتباطی در استان به اجرا درآمده که نگهداری و پایش حدود ۸۰۰ کیلومتر آن توسط این مدیریت انجام می شود.

1

۱۴ بهمن ۱۳۹۹
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۵ نفر
۱,۰۹۱,۶۲۶ نفر
۵۴ نفر
۳۷۴ نفر
۱ بهمن ۱۴۰۲
۳۱,۵۷۲ نفر
3.238.174.191
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض