صفحه اصلیجزییات خبر
معاون وزیر ارتباطات:

پروژه رینگ فیبر نوری جزایر خلیج فارس از اجزای مهم شبکه ملی اطلاعات است/ به دنبال صادرات خدمات ایجاد مسیرهای فیبرنوری دریایی هستیم

پروژه رینگ فیبر نوری جزایر خلیج فارس از اجزای مهم شبکه ملی اطلاعات است/ به دنبال صادرات خدمات ایجاد مسیرهای فیبرنوری دریایی هستیم
مهندس فتاحی معاون وزیر ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت: افتتاح پروژه رینگ فیبر نوری جزایر خلیج فارس یکی از اجزای مهم شبکه ملی اطلاعات است.

 مهندس فتاحی، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در آیین افتتاح پروژه رینگ فیبر نوری جزایر قشم، کیش و خارک با بیان این مطلب گفت: با افتتاح این پروژه بحث پایداری، حفظ و ارتقای ارتباطات میان جزایر و سرزمین اصلی تقویت خواهد شد.
وی افزود: تکالیفی که برای وزارت ارتباطات در موضوع مهم شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است، بحث برقراری ارتباطات پایدار به خصوص در مناطقی است که از بعد فاصله دارای امکانات کمتری هستند در چهارچوب عدالت ارتباطی به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است.
فتاحی ادامه داد: روزی که در دفتر آقای آذری جهرمی مشغول برنامه‌ریزی این پروژه‌ها بودیم، ایشان عنوان کردند برای این پروژه یک شعار در نظر بگیرید و خودشان پیشنهاد کردند، اتصال پاره‌های تن وطن به سرزمین اصلی شعار این پروژه باشد که انتخاب این شعار انگیزه‌ای برای همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت شد با این نگاه که ما تکه‌هایی از وطن را داریم به سرزمین اصلی متصل می‌کنیم.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این پروژه اجرای فیبر نوری دریایی با اتکا با دانش و توان شرکت‌های داخلی بود و توانستیم پکیج کامل طراحی و اجرای مسیرهای دریایی را توسط شرکت‌های داخلی اجرا کنیم.
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در خاتمه گفت: ما اینجا متوقف نخواهیم شد و در نظر داریم با این دانشی که ایجاد شده و با این حرکت و همدلی، ارتباطات جزایر را بیش از پیش پایدار کنیم و مهمتر از آن با همکاری که با شرکت صنایع قطعات الکترونیکی آغاز شده به دنبال ایجاد بازارهای منطقه‌ای و صادرات خدمات در حوزه ایجاد مسیرهای فیبرنوری دریایی هستیم.

 

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،

۲۶ شهریور ۱۳۹۹
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۵ نفر
۱,۰۹۲,۰۰۵ نفر
۴۴ نفر
۲۶۰ نفر
۱ بهمن ۱۴۰۲
۳۱,۵۷۲ نفر
3.238.71.155
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض