صفحه اصلیجزییات خبر

دبیر شورای عالی فضای مجازی:گوگل نزدیک ۷۰ سرویس را روی ما بسته است

دبیر شورای عالی فضای مجازی:گوگل نزدیک ۷۰ سرویس را روی ما بسته است
دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه به دنبال راه‌اندازی گوگل ملی هستیم گفت: ​گوگل نزدیک به 60-70 سرویس را به روی ما بسته است. ​
 دکتر فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در مراسم افتتاح دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات که در بومهن تهران با نام سردار شهید سلیمانی افتتاح شد، اظهار کرد: دیتاسنترهای «های‌تک»از موارد زیرساختی در کشور محسوب می‌شوند که از آخرین تکنولوژی با قدرت پردازش مناسب استفاده می‌کنند که بستری برای توسعه کشور است.
وی تصریح کرد: برخی پروژه‌ها باید در آغاز کار مورد حمایت قرار می‌گرفتند مانند: پیام‌رسان‌ها، موتور جستجو و ایمیل که شاید امروز به نوعی بومی‌سازی می‌شدند.

فیروزآبادی تاکید کرد: ما به دنبال گوگل ملی هستیم ، حدود 60-70 سرویس در گوگل به روی ما بسته است باید بتوانیم در داخل جای خالی این خدمات را پر کنیم و بخش مهمی از استقلال را در فضای مجازی داشته باشیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره پیام‌رسان‌ها نیز توضیح داد: با توجه به مصوبه شورای عالی فضای مجازی باید نیازهای اطلاعاتی شهروندان ایرانی در داخل کشور رفع شود اما پیام رسان‌های فعال خارجی با مدلهای مختلف نیز در کنار آنها وجود داشته باشد و پلتفرم‌هایی برای ارایه خدمات عمومی به مردم فعال باشند.

فیروآبادی افزود: این مدل در کشورهایی مانند: چین و کره جنوبی نیز این مدل را پیاده‌سازی کرده‌اند، ما نیز باید پلتفرمی داشته باشیم .

دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد: حمایت از سه پیام‌رسان تا رسیدن به ظرفیت پنج میلیون کاربر باید از آنها حمایت کنیم و مدل کسب و کارها را خودشان ساماندهی کنند البته اگر بخش خصوصی نیرومند یا شرایط اقتصادی مناسبتری داشتیم نیازی به حمایت اولیه هم نداشتیم.

فیروزآبادی خاطرنشان کرد: از وزارت ارتباطات به عنوان مجری پروژه شبکه ملی اطلاعات و دولت درخواست کردیم که از پیام‌رسان‌های بومی و سایر خدمات‌دهندگان پایه و عمومی پرکاربرد حمایت کنند.

وی تاکید کرد: مرکز داده نباید فقط یک مرکز خاص با تکنولوژی متوسط باشد بلکه باید پیشران تکنولوژی و اپلیکیشنها و پلتفرمهای مورد نیاز باشد.
۱۶ شهریور ۱۳۹۹
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۲۹ نفر
۵۵,۷۵۰ نفر
۳۹۹ نفر
۵۴۲ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
44.197.101.251
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض