با امضای تفاهمنامه‌ وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست جمهوری؛ پارک اقتصاد دیجیتال پردیس راه‌اندازی می‌شود

با امضای تفاهمنامه‌ وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست جمهوری؛ پارک اقتصاد دیجیتال پردیس راه‌اندازی می‌شود
با امضای تفاهمنامه‌ای بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک اقتصاد دیجیتال در پردیس راه‌اندازی می‌شود.

 موافقت‌نامه همکاری برای راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال پردیس، به امضای محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری رسید.

بر اساس این موافقت‌نامه، پارک اقتصاد دیجیتال پردیس در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار با مجموعه‌ای از واحدهای فناور و نوآفرین مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد دیجیتال و همچنین باهدف ایجاد و گسترش امکانات تحقیقات کاربردی و توسعه‌ای، انتقال و بومی‌سازی فناوری راه‌اندازی می‌شود.

با امضای این موافقت‌نامه، وزارت ارتباطات زمین و بخشی از هزینه‌های آماده‌سازی و ایجاد تأسیسات زیربنایی را تأمین می‌کند و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز تعهد می‌کند که حداقل 50 میلیارد تومان بابت هزینه‌های زیرساخت پارک اقتصاد دیجیتال پردیس پرداخت کند.

بر اساس این گزارش، محمدجواد آذری جهرمی در ادامه مراسم امروز در پارک فناوری پردیس، از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه این پارک، شرکت‌های فناپ و پارس آنلاین بازدید کرد و فضای کار اشتراکی «کوآپ» را نیز افتتاح کرد.

 

منبع : مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳
تعداد بازدید : ۶۱۴