صفحه اصلیجزییات خبر

مهندس فتاحی در مصاحبه با رادیو گفت و گو خبر داد ؛ مناجات آنلاین شب های قدر با اینترنت رایگان

مهندس فتاحی در مصاحبه با رادیو گفت و گو خبر داد ؛ مناجات آنلاین شب های قدر با اینترنت رایگان
مهندس فتاحی معاون وزیر ،رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت از سرویس دهی رایگان دو وب سایت مربوط به مناجات هیئت های مذهبی در شب های قدر خبر داد .

وی در ارتباط تلفنی با برنامه " هشتگ گفت و گو " با موضوع مناسک دینی و فضای مجازی به سخنان مقام معظم رهبری درباره مناجات مردم در ماه رمضان اشاره کرد و گفت : رهبری اخیرا بر ضرورت حفظ مناجات رمضانیه به صورت خانگی و از طریق فضای مجازی تاکید کرده اند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت افزود : خانواده ها در این روزها ناچار به خانه نشینی شده اند و عملا جمع مذهبی و مناجات در ماه مبارک رمضان مانند سابق قابل برگزاری نیست . در همین راستا وزارت ارتباطات تلاش خود را برای برقراری ارتباط مردم با هیئت های مذهبی در روزهای شیوع ویروس کرونا متمرکز کرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دو سامانه ایجاد شده تنها مختص شب های قدر نیست ، اظهار کرد : وزارت ارتباطات پیش از ماه رمضان دو فضا را برای مخاطبان و علاقمندان هیئت های مذهبی و مناجات ایجاد کرد. در ابتدا وب سایت www.mahafel.live ایجاد شد که امکان پخش مستقیم هیات ها ، با همکاری وزارت ارتباطات و بخش خصوصی فراهم شد.
مهندس فتاحی در ادامه مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو ، دومین سامانه مناجات را معرفی و اظهار کرد : پس از مدتی وب سایت هیات آنلاین هم به بهره برداری رسید که به همین شیوه اما تخصصی تر هیات های شاخص و پر مخاطب را تحت پوشش خود قرار داد .
وی درباره هزینه اینترنت مصرفی این دو وب سایت گفت : ترافیک به صورت یک دوم می باشد یعنی هزینه اینترنت نصف سایر سایت هاست اما برای شب های قدر استفاده از این دو سایت رایگان خواهد بود.
مهندس فتاحی توضیح داد: : بنا به دلایلی با ادامه توزیع بسته های رایگان اینترنت موافقت نشد اما با توجه به سبد مصرفی خانوار و هزینه های پهنای باند ، در می یابیم که نرخ خدمات مخابراتی به ویژه پهنای باند در چند سال اخیر تنها 10 تا 15 درصد رشد داشته است که در مقایسه با دیگر خدمات و محصولات کمتر بوده است.
وی در پاسخ به این سوال که برای افزایش کیفیت و سرعت اینترنت در شب های قدر چه تدابیری در نظر گرفته شده ، گفت : در حال حاضر نسبت به استفاده از این وب سایت ها و دیگر تولیداتی که در کشور عرضه می شود و ما آن را به عنوان محتوای شبکه ملی اطلاعات می شناسیم ، رشد قابل توجهی در چند سال اخیر ایجاد شده و عملا مشکل سرعت یا افت کیفیت اینترنت وجود ندارد.
ممکن است در برخی از نیازمندی ها در بستر اینترنت مشکلاتی ایجاد شود که عمدتا به دلیل افزایش غیرقابل پیش بینی مصرف در زمان شیوع ویروس کرونا بوده است .
وی در پایان برنامه " هشتگ گفت و گو " تاکید کرد : در این دو وب سایت 10 مورد از هیئت های منتخب کشور در شهرهای مختلف زنجان ، مشهد ، قم و ... نمایش داده می شود و این امکان وجود دارد که هریک از مخاطبان با پیامک رایگان هیئت مورد نظر خود را به دیگران معرفی کنند.

منبع: رادیو گفت و گو

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۱۶ نفر
۱,۰۹۱,۵۶۹ نفر
۳۷۱ نفر
۱۶۱ نفر
۱ بهمن ۱۴۰۲
۳۱,۵۷۲ نفر
35.174.62.162
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض