صفحه اصلیجزییات خبر

شبکه فیبرنوری زیرساخت استان ایلام به 1300 کیلومتر افزایش یافت

شبکه فیبرنوری زیرساخت استان ایلام به 1300 کیلومتر افزایش یافت
با اجرای بیش از ۵۳۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری شرکت ارتباطات زیرساخت و با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در ۲ سال گذشته در استان طول پروژه شبکه فیبرنوری زیرساخت هم اکنون به هزار و ۳۰۰ کیلومتر افزایش یافته است.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ؛ رضا حسن بیگی مدیرکل ارتباطات زیر ساخت استان ایلام با اعلام این مطلب گفت : این توسعه ظرفیت شبکه فیبرنوری در راستای تامین ظرفیت مورد نیاز شبکه ارتباطی استان، ارائه سرویس‌های ارتباطاتی و فناوری اطلاعات و دسترسی مشترکان به شبکه ارتباطی کشور و بین الملل و سرویس دهی مطلوب به زائران در ایام اربعین حسینی اجرا شده است.
وی افزود : علاوه بر اجرای شبکه فیبرنوری، شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به افزایش ظرفیت دیتای شبکه از ۱۱۰ گیگابیت بر ثانیه به ۱۴۷ گیگابیت بر ثانیه اقدام کرده است که هم اکنون با وجود ظرفیت ایجاد شده ، تامین پهنای باند مورد نیاز کلیه شرکت‌های مخابراتی، اپراتورها و سایر سرویس دهندگان مخابراتی در استان برقرار است.
حسن بیگی یادآور شد: وضعیت شبکه دیتای زیرساخت استان قبل از ایام شیوع ویروس کرونا حداکثر مصرف ۱۵ گیگابیت بر ثانیه در زمان پیک ترافیک نشان می داد که مقدار مصرف با توجه به نیاز و استفاده مردم از فضای مجازی به بیش از ۲ و نیم برابر معادل ۳۱ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت.
به گفته وی، هم اکنون در زمان پیک ترافیک حدود ۲۲ درصد حجم دیتای (اینترنت، اینترانت،vplsو...) شبکه زیرساخت در استان مصرف می‌شود و مقدار ۷۸ درصد حجم ترافیک مازاد جهت استفاده نیز تامین است.
حسن بیگی با اشاره به فعالیت های این شرکت در سال جاری گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای توسعه ظرفیت شبکه های ارتباطی زیرساخت در استان در سال جاری و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز از مرکز اجرای حدود ۱۱۵ کیلومتر شبکه فیبرنوری مسیر ایلام - اسلام آباد را در راستای پایداری شبکه و پشتیبان مسیر شبکه ارتباطی جهت ایام بحران و پدافندی از جمله سیل، اربعین و… به عنوان مسیر چهارم ارتباطی استان با کشور را در برنامه دارد.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام تاکید کرد: اجرا و احداث ساختمان پایانه فیبرنوری شهرستان ایوان در راستای توسعه ظرفیت شبکه و ظرفیتهای ترانزیت استان از دیگر برنامه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت در سال جاری است.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۳۲ نفر
۵۸,۳۹۶ نفر
۲۷۰ نفر
۴۵۱ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.206.12.157
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض