صفحه اصلیجزییات خبر

مهندس بنابی : با راه اندازی مسیر جدید از عمان به زودی مشکل پینگ بازی های آنلاین رفع خواهد شد

مهندس بنابی : با راه اندازی مسیر جدید از عمان به زودی مشکل پینگ بازی های آنلاین رفع خواهد شد
مهندس بنابی نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت با اعلام مطلب فوق گفت: با توجه به قطعی که جمعه دو هفته پیش اتفاق افتاد و سرورهای گیمی که در جنوب ایران هستند هم از این مسیر می‌گذشتند با قطع شدن ارتباط، دسترسی به سرورها هم قطع شد. در حال آماده کردن مسیر جایگزینی از سمت عمان هستیم که احتمالا تا آخر همین هفته آماده خواهد شد و مسیرها را دوباره به سمت جنوب کشور بازمی‌گردانیم.

مهندس بنابی افزود :با راه‌اندازی مسیر جدید از عمان دوباره به حالتی باز می‌گردیم که پیش از آغاز قرنطینه دراواخر بهمن و اوایل اسفند تجربه می‌کردیم اما محدودیت‌هایی هم وجود دارد وبه طور قطعی مسیر جدید اواخر این هفته یا هفته آینده راه می‌افتدو ظرفیت این مسیر نسبت به مسیر قبلی کمتر است ولی یکی دو هفته طول می‌کشد تا وضعیت بهتر شود.
وی اضافه کرد:. با این کار مشکل بازی‌هایی مثل فورتنایت و آن‌هایی که روی سرور آمازون بوده‌اند فعلا برطرف می‌شود.
مهندس بنابی در رابطه با قطعی مسیر جدیدی که وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت برای دسترسی کوتاه‌تر به سرورهای بازی‌های آنلاین ایجاد کرده بودند،گفت: با توجه به قطعی هایی که اتفاق افتاد هدف ما این بود که مسیر سرورها کاملا به سمت جنوب ایران باشد که کوتاه‌ترین فاصله است ولی به خاطر این قطعی‌ها، مسیر سرور بازی‌ها تغییر کرد. اطلاعات یک بار به اروپا می‌رفت، از اروپا برمی‌گشت به امارات. ولی مسیر بیشتر بازی‌ها را جابه‌جا کردیم و حالا اکثرا روی اروپا هستند.
مهندس بنابی در خصوص سرویس‌های جدید VDSL که سرعت بیشتری دارند و تاثیرآن بر روی پینگ گفت :قاعدتا پینگ ADSL و VDSL نباید تفاوت زیادی داشته باشد. مثلا یک بازه‌ی یک کیلومتری است که قبلا روی سیم طی می‌شده و الان روی فیبر است. تفاوتش در حد 1ms هم نیست.
نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت در خصوص نقش فرکانس‌های تحت اختیار صدا و سیما به نفع گیمرها خاطر نشان ساخت : آزاد شدن فرکانس‌ها به پینگ بازی‌ها کمک شایانی خواهد کرد.
وی توضیح داد : گلایه‌ی پرتکرار تمام بازیکنان Call of Duty Warzone هم در حال پیگیری است وبرطرف کردن مشکل سرورهای آمازون (AWS)، کلودفلیر و مایکروسافت در برنامه‌ی اصلاحی آتی شرکت ارتباطات زیرساخت است و به آن رسیدگی می‌شود و با توجه به اینکه Call of Duty Warzone هم از سرورهای آمازون در خاورمیانه استفاده می‌کند زمانی که مسیر عمان اصلاح شود، سرورهای آمازون Peer خواهند شد.
مهندس بنابی افزود: مشکل Call of Duty Warzone تا چند روز پیش، نامتقارن بودن ارسال اطلاعات بود. داده‌ها یک بار به اروپا می‌رفت و از مسیر عمان بازمی‌گشت، الان مسیر متقارن شده. کمی تاخیر (Delay) خواهد داشت ولی قابل بازی است. ولی وقتی که نامتقارن بود، گیمرها جیتر پیدا می‌کردند و نمی‌شد بازی کرد. خیلی حرفه‌ای نمی‌شود بازی کرد ،هم اکنون مشکل نامتقارن بودن برطرف شده است.
نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص مشکل پلتفرم Faceit.com که دسترسی آن از داخل دچار مشکل شده بود ، برای حل این مشکل و مشکلات مشابه می‌گوید: اگر کسی مشکل IP دارد، مشکلش را به ایمیل game@tic.ir گزارش دهد. مشکل اگر از سمت ایران باشد ما پیگیری می‌کنیم ، حتی اگر مشکل از خارج کشور هم باشد با شکن صحبت می‌کنیم تا به سرویسشان اضافه کنند.
مهندس بنابی توضیح داد : در ایران هیچ سیاستی در راستای محدودسازی بازی‌ها وجود ندارد و مشکلی اگر پیش می‌آید به دلیل معرفی بعضی URLهای حاوی محتوای غیراخلاقی از سمت دادستانی به ارائه دهندگان سرویس‌های اینترنتی است. در این زمینه هم اگر مشکل یا محدودیتی را تجربه می‌کنید آدرس URL و مشکل پیش آمده را برای game@tic.ir ارسال کنید. پس از پیگیری از نهادهای مرتبط، شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به رفع مشکل اقدام خواهد کرد.

منبع: ویجیاتو


۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۲۵ نفر
۵۵,۷۴۹ نفر
۳۹۸ نفر
۵۴۲ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
44.197.101.251
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض