صفحه اصلیجزییات خبر

گسترده‌ترین حمله‌ی هکری تاریخ ایران علیه زیرساخت‌های ارتباطی کشور

گسترده‌ترین حمله‌ی هکری تاریخ ایران علیه زیرساخت‌های ارتباطی کشور
مهندس فتاحی معاون وزیر ،رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با شبکه خبر در خصوص جزئیات این حمله سایبری اعلام کرد: از روز گذشته شاهد یک حمله سازمان یافته با حجم بسیار گسترده به زیرساخت های ارتباطی کشورمان بوده ایم، میلیونها مبدا ، میلیونها مقصد را هدف گرفتند و با حمله SYN flood با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران بودندکه خوشبختانه حمله دفع‌شده است.

مهندس فتاحی توضیح داد: بر اساس آمار و اطلاعات کسب شده این حمله قبلاً نظیر نداشته است و این سطح از گستردگی برای اولین بار است که در حوزه زیرساخت کشور اتفاق می افتد.
وی در ادامه افزود: به دلیل شناسایی به موقع این حمله و تدابیری که در سطح زیرساخت کشور از طریق سامانه دفاعی دژفا برای حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی کشور اتخاذ شده بود خوشبختانه آسیب جدی به شبکه وارد نشد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت : این حملات کماکان ادامه داشته و موج دوم آن آغاز شده است و هم اکنون همکارانم در شرکت زیرساخت در حال تلاش و رصد می باشند و تاکنون مشکل خاصی اتفاق نیفتاده است .
مهندس فتاحی در خصوص اینکه هدف های این حملات بیشتر چه نقاطی بوده است اظهار داشت: این حمله گسترده بوده و میلیونها IP داخلی کشور را مورد هدف خود قرار داده است. گستردگی این حملات  طیف بسیار گسترده ای از مقاصد در داخل کشور را در بر گرفته و به نظر می رسد هدف اصلی اختلال در شبکه سراسری ارتباطی کشور و ایجاد نا رضایتی در کشور بوده که خوشبختانه ناکام مانده است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸
پایان خبر/
لوگو سایت
  • ساختمان مرکزی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 17
  • خدمات داخلی service.sales@tic.ir
    خدمات بین‌الملل commercial.contract@tic.ir
    روابط عمومی و امور بین‌الملل news@tic.ir
۲۳ نفر
۶۰,۳۸۱ نفر
۴۲۱ نفر
۵۱۸ نفر
۳ مهر ۱۴۰۲
۱,۵۹۵ نفر
18.205.26.39
Other
USA
عناوین آبی
عناوین قرمز
افزایش سایز قلم
کاهش سایز قلم
بزرگ نمایی
کوچک نمایی
بازگشت به پیشفرض