مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات برگزار شد

مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات برگزار شد
مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات و لایه های مختلف آن همزمان با هفته پدافند غیرعامل 13 آبان ماه در شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ، در این مانور رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از برگزاری مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات همزمان با هفته پدافند غیرعامل در شرکت زیرساخت و لایه های مختلف خبر داد .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ، صادق بیک پور رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه مهندس کشاورز عضو هیات مدیره، مهندس نرگس طاهری معاون راهبردی و توسعه کسب و کار ، تقی محمدی معاون توسعه منابع مدیرعامل ، مهندس آغ بیات سرپرست معاونت فنی مدیرعامل و جمعی از مدیران این شرکت به اهمیت پدافند غیر عامل و نقش آن در حوزه های مخابراتی اشاره کرد و گفت: اولویت اصلی پدافند غیر عامل در حوزه ارتباطات زیرساخت، توسعه زیرساخت ها با رویکرد ملی است.

رسانه جدید

وی افزود: یکی از اهداف اصلی پدافند غیر عامل، حفاظت از زیرساخت ها و دارایی های کشور است تا هرگونه آسیب پذیری در برابر تهدیدات را شناسایی کرده و اقدامات پیشگیرانه انجام شود.
بیک پور تصریح کرد: با توجه به وجود حملات احتمالی در بستر شبکه، این ضرورت احساس می شود که تست های پایداری شبکه برگزار شود.
بیک پور در ادامه توضیح داد: علاوه بر اهمیت وجود دانش در زیرساخت شبکه، برخورداری از نیروی انسانی خلاق، متعهد و متخصص نیز از مواردی است که می تواند به ارتقای کیفیت پایداری شبکه کمک کند.
رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزاری مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات در زیرساخت را همزمان با هفته پدافند غیرعامل از اقداماتی عنوان کرد که درصد آمادگی و قابل پیش بینی شدن حملات احتمالی را افزایش می دهد.

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۲۲
تعداد بازدید : ۷۷۴