حضور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات WCIT 2019 ارمنستان

حضور وزیر ارتباطات  وفناوری اطلاعات در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات WCIT 2019 ارمنستان
مهندس آذری جهرمی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه دکتر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ، مهندس فتاحی معاون وزیر ، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ، مهندس بنابی نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت و در رأس هیئتی متشکل از ۲۰ استارت‌آپ ایرانی به ارمنستان سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ، شرکت در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT 2019 ) حضور در نمایشگاه تخصصی کشور ارمنستان (۲۰۱۹Digi Tec Expo)، دیدار با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان و هاکوپ آرشاکیان وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان و سایر همتایان خارجی و رایزنی برای توسعه همکاری های فنی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، ایجاد بازار منطقه‌ای و بین‌المللی برای استارتاپ‌های ایرانی ازجمله اهداف سفر وزیر ارتباطات به ارمنستان است.
نمایشگاه تخصصی Digi Tec ارمنستان از ۱۴ تا ۱۷ مهرماه در محل مجموعه کارن دمیرچیان ایروان و در حوزه‌هایی همچون سیستم‌ها و ابزار IT، راه‌حل‌های شبکه جهانی و نرم‌افزاری، امنیت سایبری، راه‌حل‌های ارتباط از راه دور و شبکه، تکنولوژی موبایل و اپلیکیشن‌ها، طراحی و انیمیشن، فناوری چندرسانه‌ای و بازی، راه‌حل‌های تکنولوژیک برای کسب‌وکار و آموزش فناوری در حال برگزاری است.
بر اساس این گزارش ، هم چنین در این سفر مهندس فتاحی معاون وزیر ، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با مدیر عامل شرکت یوکام ارمنستان دیدار و درخصوص گسترش ارتباطات فی ما بین گفتگو کرد.
گفتنی است در سفر یاکوپ آرشاکیان وزیر ارتباطات و حمل و نقل ارمنستان در اسفند ماه سال گذشته به ایران؛ با دعوت از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان ، خواستار گسترش سرمایه گذاری و همکاری های فی ما بین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شده بود.

۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۲۸
تعداد بازدید : ۴۷۶