افزایش ظرفیت فیبر نوری استان ایلام / 5 ایستگاه ارتباطی در ایلام تقویت شد

افزایش ظرفیت فیبر نوری استان ایلام / 5 ایستگاه ارتباطی در ایلام تقویت شد
مدیر ارتباطات زیرساخت استان ایلام گفت: ایلام از ۴ طریق به فیبر نوری سراسری متصل است و تمهیدات لازم برای مقابله با قطعی فیبر نوری و تقویت آن در ایلام اندیشیده شده است، استان ایلام از سه نقطه با فیبر نوری با خارج از استان ارتباط دارد.
به گزارش روابط مهندس رضا حسن بیگی مدیر ارتباطات زیرساخت استان ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام گفت: چشم انداز شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تنها متوالی شبکه های مادر مخابراتی(شبکه ارتباطات زیرساخت) کشور و نیز کارگزار سیاست های حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش ارتباطات با بهره برداری از سرمایه های انسانی و فنی و با توجه جغرافیایی سیاسی بی نظیر ایران در افق 1404 شرکتی خواهد بود.

وی افزود: اهداف کلان شرکت تبدیل به قطب ارتباطی منطقه، توسعه کیفی و کمی خدمات، تبدیل شدن به شرکت مشتری مدار و بهره ور، افزایش درآمدزایی در چارچوب اساسنامه و… است.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام ادامه داد: مهمترین خدمات این شرکت تامین و توزیع پهنای باند(اینترنت، اینترانت، mpls و vpls)، خدمات جانبی(فضا، دمل، آنتن، پاپر، جاده دسترسی و هم مکانی)، سرپیس ترانزیت بین المللی (مرزبه مرز) و … است.

وی عنوان کرد: توسعه شبکه انتقال استان در 5 ایستگاه ظرفیت(مانشت، ایلام، کوه پشمی، دینارکوه و مورموری ) با چهار برابر ظرفیت است، همچنین در راستای اجرای پروژه سیگنال رسانی زمینی به ایستگاه صدا و سیما در 13 نقاط در سطح استان در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به خدمات مبتنی بر ماهواره های خارجی انجام شده است.

حسن بیگی عنوان کرد: در راستای سیگنال رسانی صدا و سیما 13 نقطه استان با اعتبار 130 میلیارد ریال تقویت شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان از 4 طریق به فیبر نوری سراسری متصل است و تمهیدات لازم برای مقابله با قطعی فیبر نوری در ایلام اندیشیده شده است.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام با اشاره به اینکه زیرساخت های فیبرنوری در مرز چیلات واقع در شهرستان دهلران و چنگوله در شهرستان مهران فراهم شده است، گفت: طول هر یک از فیبرنوری در این مرزها 30 کیلومتر است.

وی بابیان اینکه ظرفیت کنونی فیبرنوری در استان استان چهار برابر سال 95 است، اضافه کرد: استان ایلام از سه نقطه با فیبر نوری با خارج از استان ارتباط دارد و از طریق مهران نیز با کشور عراق ارتباط دارد.

حسن بیگی در پایان یادآور شد: زیرساخت های فیبرنوری در مرز چیلات واقع در شهرستان دهلران و چنگوله در شهرستان مهران فراهم شده است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۲۶
تعداد بازدید : ۱۰۰